Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Значи правих си външна изолация със стериопор,лепих с терафлекс ,мрежата шпакловах пак с терафлекс грубо и после шпакловах финно с ниг-кол,та въпроса ми е какъв грунд да ударя отгоре или евентуално боя.Моля да ме насочите към кои марки изделия(ако може конкретно към даден продукт) защото на всички пише едно и също че стават,а аз искам да знам точно кое е подходящо за моя случаи. Благодаря !!!
EDI - майстор
Полага се грунд за съответното следващо покритие на шпакловката. За всеки вид мазилка си има определен вид грунд. Ако слагаш фасаген, може да използваш и български универсален грунд - не му знам точно името. На цвят е бял и се продава в големи шишета от 5 литра.
По принцип от значение ли е какъв е грунда. Значи за северна стена на къща е.Тука правят някакъв има бял има и розов(които е по скъп с няколко лева) не знам кои е по добър.Шпакловката не е нещо особенно ,като теракола е ,гладка ,само че е на ниг-кол за мразо и водо устойчивост.
EDI - майстор
Не знам кой ти е правил изолацията, но има специални лепила и шпакловъчни маси за термоизолации - те самите са мразо и водоустойчиви, в тях има фибри против замръзване и пластификатори.Не се прави с теракол или други подобни лепила и не се слагат различни покрития едно върху друго.Няма значение дали е север или юг.Каквато мазилка използваш, такъв грунд се слага.Грунда служи за уравняване на попивната способност на основата и отчасти като хидроизолатор/грундА на МАРШАЛ/.
Точно с такива лепила е правена изолацията,въпроса беше дали трябва нещо допълнително , но май няма нужда.Благодаря все пак ! :)

Тема "Какъв грунд да използвам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: