Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте на всички, имам един "малък" проблем. Наскоро виках майстори да лепят плочки на вилата. Този майстор, който лепи баните и тоалетните се справи блестящо, НО колегата му, дето лепи плочките в кухнята и хола си остави ръцете. Лошото е, че не се виждаха тези неща когато си тръгваха майсторите. Така, каквото било, било, остава аз да си дооправя нещата. Та ситуацията е следната - плочките са 40х40 см., под тях има замазка, а под нея изолация 2,5 см. Проблема е, че някои от плочките хлътват по крайщата като стъпиш на тях, не много - около 1 мм, но от това фугата излиза. Там където е паднала вече фугата се вижда, че няма много теракол по крайщата. Предполагам това е единия проблем. Другият, за който се сещам е изолацията да прави мизерии, въпреки че е доста твърд ХPS и отгоре има замазка (не я знам колко е читава).
До тук с проблемите, тъй или иначе трябва да оправя нещата преди да сложа мебелите. Мислих си за някакъв вариант с махане на фугата с малка отверчица и опит за пълнене на кухините с по-рядък теракол. Не съм сигурен обаче, че това ще даде резултат.
Ще съм много благодарен на всякакви идеи, защото скоро ще купувам мебели и искам да оправя тези плочки.
citrofen - специалист
Ако основата е нестабилна, както казваш, че плочката хлътва когато стъпиш на нея, това означава, че самата фуга с каквото и да я напълниш няма да държи. Колко е дебела замазката?
около 2,5 см., но все пак е замазка, а плочката не е малка
tassel - специалист
Замазката ти е тънка. Най-малко 3,5-4см. Мрежа има ли под нея?
Има мрежа, а и преди да залепят плочките се ходеше спокойно върху замазката, не поддаваше никъде, все пак цялата работа върху таваните и стените е вършена именно върху тази замазка. Аз много дълбоко подозирам, че просто е спестил теракола онзи "майстор", което е меко казано тъпо.
svetliopi44 - Чирак...
М....НЕ не съм съгласен ... ако е спестил теракола (лепилото) плочката ще се счупи където е кухо ... по-скоро ти е проблемна замазката ...
:?: каква мрежа полагахте
:?: имаше ли обработка на изолацията преди замазката ...
:?: колко градуса беше на вън при полагането и и в близките 15-20 дни и поливахте ли я с вода ...
Предполагам че е прегоряла и се е отлепила ...
emil_v r - майстор
Топлоизолацията ти има луфт отдолу , естествено . Писнало ми е от това безумие...
Замазката е фиктивна с тия 3 см , а това че има мрежа не я прави бетонова носеща плоча .
Ние ... теракотаджийте не праВИМ НОСЕЩИ КОНСТРУКЦИЙ ,
изв. за шр. ...
Ако е сложил дебело лепило , ще кажеш че има презазход , нали е на гребен уж?
Лепилото не е носещ елемент .

Бе пълна лудница , понеже носещите елем. не носят напоследък ,
а плочките трябва да носят стените .
Ние , той , майсторо е виновен до там че не ти е казал , че нема да стане , и ще се разклопат до 1 месец .
Аз така правя , и след като получа команда" ЛЕПИ ШИБАНИТЕ ПЛОЧИ " , лепа :-D
Добре де, в крайна сметка, кое според вас е най-удачното решение за справяне с проблема? (Не ми се обяснява разговорите с майстора и неговото мнение, защото е дълго, но аз все пак за това си плащам на него, и ако имаше подозрения...)
todor_velikov - специалист
къртиш плочките и замаската,слагаш метална скара и правиш пак замаска,ако е с металната скара и по-тънка като твоята 3-4 см трябва да издържи,лепиш наново плочките
ако по-горе не ти харесва остани на сегашното положение да ти пружинира :cool:
todor_velikov написа:
къртиш плочките и замаската,слагаш метална скара и правиш пак замаска,ако е с металната скара и по-тънка като твоята 3-4 см трябва да издържи,лепиш наново плочките
ако по-горе не ти харесва остани на сегашното положение да ти пружинира :cool:


Абе колега, това, мислиш ли, че беше нужно да го споменаваш, а? А мислиш ли, че скарата е пластмасова, или стериопорена, или може би кашкавалена... :x

И как мислиш, за 2 кв. пружиниращи от 50 да ги изкъртя и всичко на ново, нещо май... Аман от доброжелатели!

Та въпроса ми беше дали няма нещо, различно от по-рядък теракол, с което да напълня кухините под плочката и после да фугирам на ново.

Тема "Проблем със залепени плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: