Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
MASTER - специалист
По добре става с маламашка, отколкото с мистирия тази операция.

А за да не се пердаши замазката се прави малко по влажна, и като се тегли малко по прецизно с мастара си става достатъчно гладка, за да е готова направо за ламинат
stokie - специалист
Не става въпрос да се добие гладкост за поставянена ламинат, а за гланц нещо като мозайката в баните навремето.
MASTER - специалист
Е то всеки като почне да гледа, и да казва :lol:

И аз съм гледал по ТВ как се изстрелва ракета в космоса :wink:
Някой да иска да му кажа как да стане космонавт ?

За да стане гладко - циментово мляко и маламашка, може и с сух цимент да се глади, само че трябва да се уцели точно момента.



А това дето сте гледали с хеликоптера - дали точно бетон са лъскали до огледален ефект :? :-D
chapara - майстор
simeonov_74 написа:
chapara написа:
Като подръпне изпердашената и добре трамбована замазка,се слагат дъски по които да ходиш(същия ден) и се гланцира с циментово мляко(гъстота на боза).Това е класиката в жанра :wink:Другото си е финно пердашена замазка :razz:
Това изпитано ли е, че на Евдоки нещо това с сухият цимент не ми се вижда удачно понеже го пробвахме и след поръсването на цимента той моментално попива от готовата замазка и ако почнем да я пердашим мисля че ще стане едно повличане (стържене) на цимента :wallbash и ела го оправяй после.
Напълно доказано!Навремето се правеше само така(Софстрой),никъде не се оставяше замазка ,която може да се рови и да не можеш да я изметеш,а още повече и не гланцирана по този начин пие вода.И за подпаркет и за гаражи,навсякъде.Сега се кара през просото.Ако си в София и има къде да ти покажа свирни на едно лично.Заглажда се с маламашка,но си има специфика на движенето на инструмента.
chapara - майстор
stokie
,този уред(хеликоптера) е за гланциран бетон,я го вкарай в някое антре 2.90/1.30 :?: .А на всичко отгоре не прави равнината равна ,а гладка и е за големи площи :!:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Снимай го това и в ТиТубата. Че скоро съвсем ще изчезнат тея умения. И знания.
chapara - майстор
n_a написа:
Снимай го това и в ТиТубата. Че скоро съвсем ще изчезнат тея умения. И знания.
Нямам такава работа за сега :roll:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Е! Не можеш да направиш за показно един квадрат ли? :wink:
chapara - майстор
n_a написа:
Е! Не можеш да направиш за показно един квадрат ли? :wink:
Къде у нас в хола:?

Тема "Гланцирана замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: