Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
simeonov_74 - специалист
Знае ли някой как се прави ГЛАНЦИРАНА циментова замазка на под
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Пердаши се
evdoki - специалист
Като подръпне замазката, се поръсва със сух цимент и се пердаши
chapara - майстор
Като подръпне изпердашената и добре трамбована замазка,се слагат дъски по които да ходиш(същия ден) и се гланцира с циментово мляко(гъстота на боза).Това е класиката в жанра :wink:Другото си е финно пердашена замазка :razz:
simeonov_74 - специалист
n_a написа:
Пердаши се
Е ти уби рибата :shock: Освен саморазливната,ми кажи коя замаска не се пердаши :lol: В момента на обекта правим циментови замазки и след пердашене не стават гланцирани :lol:
simeonov_74 - специалист
chapara написа:
Като подръпне изпердашената и добре трамбована замазка,се слагат дъски по които да ходиш(същия ден) и се гланцира с циментово мляко(гъстота на боза).Това е класиката в жанра :wink:Другото си е финно пердашена замазка :razz:
Това изпитано ли е, че на Евдоки нещо това с сухият цимент не ми се вижда удачно понеже го пробвахме и след поръсването на цимента той моментално попива от готовата замазка и ако почнем да я пердашим мисля че ще стане едно повличане (стържене) на цимента :wallbash и ела го оправяй после.
stokie - специалист
Гледал съм на няколко места, за да стане гладък бетона като огледало с хеликоптер го минават, ако това имате в предвид?!

Прикачен файл

CF.JPG
CF.JPG (17.5 KиБ) Видяна 12427 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Сигур. Хеликоптерот пердаши.
Вижте сега.
Имах лъскава замазка. ма мильон години. У договора уста Пенчо от Дряново е писал " замазка циментова". А тогаз са били само на мускулна тяга, половин конска сила....
masterval - майстор
За големи площи пред хеликоптера (може и да е като тракторче) сипваха от туби 20 л. нещо и му казваха "парафин", но дали е такъв не знам. А за домашна употреба - чети по-горе :wink:
lenko71 - специалист
simeonov_74 написа:
понеже го пробвахме и след поръсването на цимента той моментално попива от готовата замазка и ако почнем да я пердашим мисля че ще стане едно повличане (стържене) на цимента :wallbash и ела го оправяй после.
След като се поръси с цимента не се пердаши а се заглажда с мистрия. Малко пипкава работа, понеже трябва да уцелиш влажността на замазката а после и движението с мистрията

Тема "Гланцирана замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: