• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте. Някой има ли идея как сам да си направя нещо като паста за постигане на ефекта на венецианска мазилка? Не държа да има огледален ефект и блясък. Смятам че може да стане с блажна боя, но трябва да я втвърдя (сгъстя) по някакъв начин. Не може да няма някакъв майсторлък, ще се радвам ако го споделите тук и ми помогнете.

П.С. Форумът е прекрасен, доста неща изчетох и научих.
Последна промяна от keydown на ср юли 23, 2008 10:56 am, променено общо 1 път.
trademark - напреднал
Решението е Артестук или Стукопласт + оцветител за боя Боро, като оцветителят се разрежда предварително с малко вода за да се получи по редичка смес за по лесна работа
От там нататък вече шпакловаш с маламашка или шпатула /по възможност да е със заоблени ръбове/

Надявам се да съм ти помогнал
W123 - специалист
keydown написа:
...Някой има ли идея как сам да си направя нещо като паста за постигане на ефекта на венецианска мазилка...
Да,купуваш си я от магазина.При разход около 20-30 грама на кв.м. не си струва да правиш гимнастики.
tarlyo - специалист
Оксида боя в твоя цвят и бял цемент.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
tarlyo написа:
Оксида боя в твоя цвят и бял цемент.
Нещо такова. Оксиден оцветител с вар или/и гипс. То, всъщност това е стукото. И циклене. И накрая "осирането", вместо марсилски сапун, с Ц200.
Благодаря на всички за своевременните отговори. Става въпрос за стените на коридор, които са общо 40 квадратни метра.
Изображение
По горе писах, че не държа да има огледален ефект и блясък. Също така ще гледам и да е по-евтино (ще си го правя сам!). Просто няма смисъл да става идеално. Има много фактори, които не позволяват до стане перфектното жилище.
Но... това е положението, засега!
trademark - напреднал
W123 написа:
keydown написа:
...Някой има ли идея как сам да си направя нещо като паста за постигане на ефекта на венецианска мазилка...
Да,купуваш си я от магазина.При разход около 20-30 грама на кв.м. не си струва да правиш гимнастики.
Само дето човека иска да му излезе по евтинко, така че би трябвало да си струва гимнастиката :wink:
W123 - специалист
Абе то аз нещо не съм го разбрал какво пита,помислих че става дума за защитната паста.Грешката е моя.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
keydown, писахме ти кое-как. смесваш вар с гипс - хем да е пластично, хем да имаш технологично време за работа. Оцветяваш с оксиден оцветител - сух или течен (за латекс). Нанасяш със шпакла. Първа-втора-трета ръка, както ти харесва шарка-марка. Циклиш със шпаклата. Накрая го запечатваш с лепилото. Разредено лепило. Гланцът става от цикленето, не от лепилото.
OK. Като го направя ще кача снимки. Благодаря за съветите.
(Сега отивам да стържа блажната боя по терасите :cool:)
  • 1
  • 2

Тема "Нещо като венецианска мазилка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: