Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
rockwall - майстор
проблемът всъщност е, че има хора, които много добре виждат, че това е гараж, но се правят на луди, заради вратника или просто, защото така им е удобно

темата много се разшири и предлагам АВТОРЪТ все пак да каже какво мисли да прави, за да не спамим още
jameson_2001 - специалист
rockwall - мисля да ползвам твоята идея-със свалящата се табела в долния край на портата.
axial - напреднал
rockwall написа:
проблемът всъщност е, че има хора, които много добре виждат, че това е гараж, но се правят на луди, заради вратника или просто, защото така им е удобно
Абсолютно си прав! Аз се борих близо година да науча "говедата" че пред гаража ми не се паркира. Повечето изобщо не се трогваха от забележките ми, че гаража се ползва постоянно и не мога всеки ден да ги чакам по един час да си преместят колите. Решението беше просто, малко брутално но много ефективно - игличките на 4-те гуми се развиват и с всичка сила се запращат в градинката от другата страна на улицата. От 3 години никой не ми е паркирал пред гаража, а имам само една табелка на вратата "гараж, моля не паркирай" :wink:
rockwall - майстор
axial написа:
и с всичка сила се запращат в градинката от другата страна на улицата
ТВА ПРОСТО МЕ УБИ ОТ СМЯХ

ето как си го представих

Прикачен файл

СМЯХ.jpg
СМЯХ.jpg (68.08 KиБ) Видяна 3467 пъти
Вратата е страхотна,поздравления.Вероятно е късно за идея,но видях следното-1/светеща табела с размери 280мм*215мм,220v,монтаж и на таван,не знам дали имат точно знака за забранено паркиране-цена 6лв.;2/информационно електронно табло-цена 60лв.,светодиоден дисплей 722ммх54мм,кирилица,100 съобщения 7000 символа,червена светлина.Основен голям и непреодолим недостатък и на двете,ще ги откраднат.
Мисля че тук може да намериш каквото търсиш.
Лазерно гравирани забранителни табели https://magart.eu/bg/c/забранителни-табели
bat_danio - специалист
Aз мисля , че за 8 години си е намерил и без вашата реклама. :prayer:
Чираче - майстор
MasterY написа:
Мисля че тук може да намериш каквото търсиш.
Рекламата е очевАдна. Но какво решава тя?

Професионален шофьор съм от 1972 г. Знам, че не е редно да се блокират входовете на паркинги и гаражи. Стремя се да го спазвам. Когато обаче се наложи да спра на входа на някой гараж, винаги съм или в колата, или близо до нея. За да мога до освободя входа при нужда.

Това е от човешка гледна точка. Но какво казва Закона за движение по пътищата по въпроса? За малките населени места мисля, че не е проблем. Но за големите градове е огромен проблем. Цели улици са направени на ПЛАТЕНИ ПАРКИНГИ към общината, и се събира ТАКСА. Законно ли е?
На други улици пък има табели за ПАЯЦИ. Законни ли са?

На въпроса за частните гаражи. Всеки си е поставил надпис пред гаража: ГАРАЖ, НЕ ПАРКИРАЙ! Или ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ, НЕ ПАРКИРАЙ! Според кой закон всеки може да поставя такива надписи, и длъжни ли сме да се съобразяваме с тях? Всички знаем, че уличното платно, заедно с тротоарите е или общинска собственост, или е от националната пътна мрежа. Частната собственост е съгласно УПИ, но не и тротоара пред имота. В тази връзка, КОЙ ИМА ПРАВО да поставя всякакви знаци, надписи или табели на уличното платно? Както има Закон за премахването на пътен знак, така трябва да има и Закон за поставяне на такъв. Знам, че много хора ще ме нападнат за това мое мнение. Чисто човешки е правилно. Но Как е уреден ЗАКОНОВО?

Много моля, който вземе отношение по въпроса, да го направи след като брои до 10, а не първосигнално. И нека отговори на поставените въпроси в мнението ми.

Благодаря!
plamen6703 - майстор
Ето така е уредено законово:
ЗДвП Чл. 98. (1) Престоят и паркирането са забранени:
1. на място, където превозното средство създава опасност или е пречка за движението или закрива от другите участници в движението пътен знак или сигнал;
2. до престояващо или паркирано пътно превозно средство от страната на движението;
3. в тунели и подлези, на мостове, надлези, стеснени участъци от пътя и в участъци с ограничена видимост;
4. върху трамвайни и железопътни линии или в такава близост до тях, която може да затрудни движението на релсовите превозни средства;
5. на пешеходни или велосипедни пътеки и на разстояние, по-малко от 5 метра преди тях;
6. на кръстовище и на по-малко от 5 метра от тях;
7. на платното за движение, където разстоянието между пътното превозно средство и пътната маркировка, забранена за пресичане, е по-малко от 3 метра или с пътен знак е забранено изпреварването;
8. върху пътна лента, предназначена за движение на бавнодвижещи се пътни превозни средства, обозначена с пътен знак.
(2) Освен в посочените в ал. 1 случаи паркирането е забранено:
1. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете на паркове, театри, кина, предприятия, както и на други места, където е възможно да влизат или да излизат пътни превозни средства;
2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на жилищни сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;
3. на спирките на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на пътници;
4. (изм. - ДВ, бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.) на места, определени за хора с трайни увреждания;
5. (нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 81 от 2016 г., в сила от 01.01.2018 г., изм. относно влизането в сила от ДВ, бр. 81 от 2016 г. - ДВ, бр. 98 от 2016 г., в сила от 01.01.2017 г.) на пътя - за регистрирани пътни превозни средства, свидетелството за регистрация на които е отнето или върнато в Държавно предприятие "Център за предоставяне на услуги";
6. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете и на прилежащите тротоари на детските заведения и училищата.
iliya_i - майстор
Чираче написа:
MasterY написа:
Мисля че тук може да намериш каквото търсиш.
Професионален шофьор съм от 1972 г. .... Законни ли са?

На въпроса за частните гаражи. Всеки си е поставил надпис пред гаража: ГАРАЖ, НЕ ПАРКИРАЙ! Или ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ, НЕ ПАРКИРАЙ! Според кой закон .....

Благодаря!
А ти по кой закон си професионален шофЕр и к'ъв шофЕр си като не знаеш същия тоя закон?

Тема "Гараж не паркирай !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: