Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
ribnikolaevi - майстор
Предлагат ми да ми направят гипсовата мазилка машинно. По принцип ми харесва идеята, но нямам личен опит. Искам да попитам какво Ви е мнението за този начин на полагане. Някакви особености, плюсове, МИНУСИ?
vipltd - специалист
Успех в начинанието.
При добро качество на зидарията ,разхода на материал е около 17 кг/м2.За мокрите помещения използувайте мазилка на циментова основа.За намаляване на разходите изисквайте от майсторите да ползуват специални /многократни/майки.Имам наблюдения ,че в
БГ използват профили ,които си остават вътре в мазилката и това оскъпява мазилката.Не полагайте гипсова мазилка,където вероятно
ще има влага-мазета,сутерени,на тавани под плоски покриви например.Можем да Ви помогнем с материала ,от първа ръка./ABS/
www.vipltd.net
Успех.
ribnikolaevi - майстор
А каква е най-малката възможна дебелина, коята може да се постигне с гипсовата мазилка? Имам предвид че тези пластмасови майки май са си доста дебели и не мога да отида на минимум 5 мм. Така ли е, или греша?
vipltd - специалист
Говорим за гипсова мазилка.
Профилите са трапецовидни шини,алуминиеви,които се използуват многократно,не остават в мазилката.Това е задължение на мазаческата бригада,а не да Ви карат да им купите от тези ,които
остават в мазилката.Ако става въпрос за един апартамент или къща както и да е,но при големи количества доста оскъпяват мазилката.
Дебелината на мазилката е между 1,5-2 см,в противен случай се броят
тухлите по стената.При предварителната подготовка преди гипсовата
мазилка Ви препоръчвам да запълните отворите на обратните тухли,
каналите за ел.и В и К инсталациите,както ако има вдлъбнати/как
успяват /стени да ги запълните с нормална варо-цим.мазилка.В противен случай няма да Ви излезнат сметките.
А другата мазилка ,за която споменавате е вече шпакловка,която се нанася върху варо-цим.мазилка.Тогава дебелината е около 5 мм.
Плюсовете на гипсовата е,че бързо съхне и се получават идеални повърхности и ако случите с добри мазачи директно си викате бояджията.
sasooooooooo - "специалист"
Поискай да ти я направят с Кнауф.
vipltd - специалист
Най-добрият вариант е ,с която мазилка са свикнали мазачите.
Когато ние им налагаме марката се вижда спад в качеството на мазилката.
sasooooooooo - "специалист"
Едни и същи мазачи мажеха с Кнауф, Баумит и Алчибей, разликата в материалите от ляво на дясно е в пъти. Иначе външно всички изглеждаха еднакво. Ел.табла подлепях и с трите и Кнауфа се представи Блестящо :!:
vipltd - специалист
!Да,и трите вида стават чудесно за подлепяне и запълване.
При машинната мазилка трябва да се търсят производители с по-стари
традиции.
ribnikolaevi - майстор
Пичовете казаха, че ще работят с чист гипс (което, ако се изпълни качествено е добре, но малко ме притеснява дали ще е качествено).
Основата е панел, затова търся миничална дебелина. Най-големия проблем е снадката на два вертикални панела, от кривината в монтажа ще дойде дебелина в единия край към 3-4, може би и 5 сантиметра, затова търся в другия край минимума.
Благодаря на отзовалите се.
vipltd - специалист
Ако основата е панела ,няма нужда и от машинна мазилка .
Нека минат първа ръка смес от грубия и сатен гипс.Кривините и връзките също и финиша със сатен.

Тема "машинна гипсова мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: