Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
pif4o - специалист
nasco2 написа:
pif4o написа:
С плоскост не става още повече ако я надупчиш си мисля че някои ден ако се метнеш с засилка на леглото ще се продъни :)


При мен вече седем години е с плоскости от стар гардероб и съм над 110кг мятам се отгоре, правя си секс редовно и нямам проблем. Момента с влагата съм го решил като не съм ги наредил плътно една до друга, разстояни е 2-3 см между плоскостите при мен е достатъчно. Подчертавам плоскости от стар гардероб ( шперплат не талашит ).
Плоскости от стар гардероб е едно, ПДЧ съвсем друго. Старите гардероби са железни
maroka - специалист
Рамкати ти струва около 120-130 лв, ако не е и по-евтина.
Метална с дървени ламели, спокойно си монтираш и повдигащ механизъм на нея...не виждам смисъл да майсториш.
rockwall - майстор
maroka написа:
Рамкати ти струва около 120-130 лв, ако не е и по-евтина.
Метална с дървени ламели, спокойно си монтираш и повдигащ механизъм на нея...не виждам смисъл да майсториш.
а ако си купиш като моите летви (които са от Бриколаж - т.е. ДОРИ не са евтини) ще ти излезе 30 лева

явно за някои 100 лева спестени за 30 минути не са добър вариант :?
shotik - майстор
Първо пиши откъде си ,второ матрака има ли основа или е без основа ?
Ако е с основа ,и си от София,поръчваш две дълги ,две къси страници и две за крака .Ако не ти се чака ,взимаш от Практикер готови с приблизителни размери .Трябват още 8 парчета 4 Х 4 см,8 ъглови ламаринки и рапидни винтове.
Ако си от София ,мога да ти помогна да го направиш това което ти писах.
Ако не си ще трябва на лични да пишем.
maroka - специалист
а ако си купиш като моите летви (които са от Бриколаж - т.е. ДОРИ не са евтини) ще ти излезе 30 лева

явно за някои 100 лева спестени за 30 минути не са добър вариант
Не знам защо си мислиш, че можеш да сравняваш твоята скара тип "европале" с подматрачна рамка ?! За ортопедичност ли искаш да си говорим, или за естетическа визия ?

PS. Сега загледах и снимката детайлно...домързяло те е да обработиш допълнително талпите и ефекта е видим от долната страна на матрака - мяза на рошав пудел.
Айде сега по твоите калкулации сметни колко ще ти струва нов калъф на матрака, освен ако не си го шиеш сам :?

PS2. Говорим за размер 160/200. Предлаганата от теб "конструкция" ще се увисне в положение на вдигната матрак, при наличие на механизъм разбира се. След това се чува пукане и винтовете се отскубват от чудесно скованата рамка.
rockwall - майстор
maroka,

този ЕВРО палет не е направен, за да се пестят пари, а защото
1. исках да има здраво и стабилно легло, по което може да се ходи

2. Мога да го направя,

3. Нищо от това, което се продаваше като ламели не ми хареса за цената, на която беше

Дали е пудел или овца няма как да знаеш, защото

1. Дъските са съвсем гладки и са шлайфани - не са талпи, а са взети на размер от ПРАКТИКЕР (не от брикото) Виж етикетите - ако се пококориш още в снимките !

Ти на талпи ли спиш ? :shock:

2. По принцип върху дъските има плат и матракът ИЗОБЩО не ги докосва, т.е. тук си се объркал

3. Ако си виждал такъв матрак, би трябвало да знаеш, че матраците е добре да се обръщат и въртят и точно тази, долната част, е била горна, а ПИЛИНГ ефектът (така се казва тва дето му викаш пудел) не е от дъските (които са гладки като стъкло) а от търкане в хавлиените чаршафи, които предпочитаме.

4. Дори и да има нещо вярно в написаното от теб, не мисля че спасяването на калъфа е по-трудно от оправяне на счупени ламели и разхлопани подматрачни рамки ( личен опит )

Всеки може да хвърли 2 кв.м. плат или стар чаршаф на дъските и пак ще е със 100 лева напред. А с тези спестени пари ще може да си шие по един калъф на всеки 2 години през следващите 10-15 години

:roll: благодаря за коментара все пак
Последна промяна от rockwall на нед дек 20, 2009 12:30 pm, променено общо 2 пъти.
lipeto - специалист
maroka написа:
Рамкати ти струва около 120-130 лв, ако не е и по-евтина.
Метална с дървени ламели, спокойно си монтираш и повдигащ механизъм на нея...не виждам смисъл да майсториш.
къде пък видя тая цена за рамка ??? явно не си в час с цените 170-180 + са като тия са боклуци
rockwall - майстор
за 160х200 е малко по-различно, но пак може да се направи

зависи дали искат ламели или не

на мен тези пружиниращи неща - като почнем от пружини, пружинени матраци, ленти и тн не ми харесват

предпочитам стабилно, немърдащо легло

размерът няма значение може да се раздели рамката на 3 полета и на тях пак да има дъски - тип евро пале

отдолу по едно или 2 крачета и няма да мръдне

Прикачен файл

1111.jpg
1111.jpg (27.93 KиБ) Видяна 18786 пъти
maroka - специалист
lipeto написа:
maroka написа:
Рамкати ти струва около 120-130 лв, ако не е и по-евтина.
Метална с дървени ламели, спокойно си монтираш и повдигащ механизъм на нея...не виждам смисъл да майсториш.
къде пък видя тая цена за рамка ??? явно не си в час с цените 170-180 + са като тия са боклуци
Браузваш в Гугъл Виктор 57 - това е име на фирма.
Та като се обадиш там и попиташ за цената на рамката ще прецениш сам колко е часа. Говоря за метална рамка с дървени ламели+пластмасови обувки. Предлагат и транспорт до дома.

rockwall

Казваш, че можеш и затова си го направил :)
Само дето едната ти дъска (да не се засегнеш на талпа) е окъсена, а самата сглобка на така наречените ламели към рамката си я направил с по един винт - дали да те питам като извадиш тази рамка дали се суче :? Тъй че глагола мога при теб ми звучи малко нереалистично, но това настрана... :? Важното е да ти харесва и да си доволен :)

Оставям човека сам да си прецени какво да си купи, или направи.
Всеки сам си преценява, но определено го заблуждаваш с твоите идеи. Всички предложени от теб варианти са меко казано неподходящи за конкретният размер. Да не говорим, че на последната схема си направил подматрачно легло с крака, което малко обезмисля механизма за повдигане, който най-често се използва при слагане на подматрачна рамка.

Не знам как с чаршафи си направил матрака рунтав, аз няколко години не мога да го сътворя - явно много повече палуваш на леглото от мен :lol:
rockwall - майстор
ако една по-къса дъска ти дава представа за можене - то ще ти кажа, че ХИЧ не мога, щото има и други такива (просто на снимката не са излезли)

нали не е задължително да се хвърля вършещ работа материал, само заради това, че е малко по-къс и няма да е естетично като вдигна матрака и случайно видиш дъската.

да не говорим, че ако исках да заблуждавам можех да изгладя и пудела и да удължа дъската - справка долу

Прикачен файл

cc.jpg
cc.jpg (62.13 KиБ) Видяна 18688 пъти

Тема "Как да си направя подматрачна рамка???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: