Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
miliad - майстор
Хипотитично би могъл да ползваш основата на стария еднолицев матрак ако е здрава.
Иначе напречни летви 6х1.5 през 10тина см при условие че има средна царга.
gogyto - специалист
нед мар 10, 2019 2:44 pmmiliad написа:
Хипотитично би могъл да ползваш основата на стария еднолицев матрак ако е здрава.
Иначе напречни летви 6х1.5 през 10тина см при условие че има средна царга.
Колега благодаря за отговора, но няма средна царга...и да ще ползвам основата на еднолицевия..
miliad - майстор
А е добре да има. Иначе отиваш на 4х4, 4х6 хубав без чепове материал.
Ако ти попада дървен материал може да експериментираш при 130см просвет 2 летви с какво сечение ще те издържат.
gogyto - специалист
Мерси, май по усет ще го направя като гледам с някакъв своеобразен експеримент. ;)
miroki - майстор
При мен рамката от стария стана. Вчера го разколачих за около един час на място, както е захванат на пантите. Но си играх да вадя едно по едно телчетата от такера на лицевите страни. Отзад го разпрах.Трябва и козикрак за пружините или поне щанга, че зор излизат и една дъска или кол, да държи всичко повдигнато.
Захванах после чохъла отгоре да скрие всичко. Използвах и тапицерската вата на стария матрак за отдолу.
Но се вдигна с едни 5-8 см.
miliad - майстор
И на мен ми се въртеше нещо такова в главата като спомена колегата стар матрак.
Само рамката да е здрава, оребрена и да не е със фазер. Талашит, осб, шперплат. Добре е да се изрежат вентилационни отвори ако е цяла плоскост. И повдигането на височината е неизбежно.
gogyto - специалист
Днес си вземах дъски 10см широки на 2.5см дебели - 12бр., утре ще майсторя :)
miroki - майстор
5 см. дъски щеше да е достатъчно. Стъпвах на две дъски, аз съм 90 кг и ме издържаха.
Иначе 70-100 лв. струва подматрачна рамка с амортисьори. Стига да има подходяща.

Тема "Как да си направя подматрачна рамка???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: