Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
lipeto - специалист
Не ми си дават 200лв за рамка и виждам че повечето тук сами са си ги направили :) дайте идея как ??? 160/200
Милен - майстор
:? И каква е функцията на толкова коментираната рамка. С цяла плоскост например няма ли да стане.
lipeto - специалист
Милен написа:
:? И каква е функцията на толкова коментираната рамка. С цяла плоскост например няма ли да стане.
мухлясва матрака-тялото отделя влага като лежим
Милен - майстор
Ако е само това може да се нареже плоскоста с зегето ако искаш на кръгли или правоъгълни отвори зависи от предпочитанията на лежащите :? друг е въпроса ако има някакви ортопедични причини.
lipeto - специалист
Милен написа:
Ако е само това може да се нареже плоскоста с зегето ако искаш на кръгли или правоъгълни отвори зависи от предпочитанията на лежащите :? друг е въпроса ако има някакви ортопедични причини.
дам тук си прав
tysonlkr - специалист
На пръв поглед подматрачните рамки неизглеждат сложни, най обикновенна дървена скара :roll:
Защо са толкова скъпи нз :?
Ако имаш съответните машини за направа на сглобките ще е лесно да си направиш.
pet.kan - специалист
материалът за рамките е труден за намиране - обикновено варен бук, формован дъгообразно, без чепове и т.н. , а и доста машинна обработка
аз си направих 2 ракли с капаци - от чам, фазер и 2 плоскости за капаци
размери 200х90х22 см всяка
събират доста неща, не се праши, матраците стоят стабилно
100-тина лева за материал и безплатен бригадирски труд 30-40 часа :-D
pif4o - специалист
Аз като съм с рамка та кво? дъгообразните и ламели вече съвсем не са дъгообразни дори се обърнаха в обратна посока :-D Това съответно ме ядоса бая, и между всеки ламел аз си нарязах и наслагах дъсчици, чамови са ама не са се изпоторшили. Та си мисля че ако намериш читав матерял бук примерно спокоино можеш да си наковеш една рамка. С плоскост не става още повече ако я надупчиш си мисля че някои ден ако се метнеш с засилка на леглото ще се продъни :) Макар че в един магазин гледах на една спалня рамката я направили от ПДЧ изрязани по 5 см "летвички" и наковани през 5 см , леле тва матрака няма да издържи камоли някои да легне отгоре.
rockwall - майстор
май и в друга тема по същия въпрос бях казал как се оправих аз

от хипермаркет си взимаш летви и дъсчици, режеш с триона на размер, пускаш по една видия и си готов

при мен даже не се наложи да правя правоъгълна рамка, а просто пуснах 2 надлъжни - после напречните си ги укрепиха и си стана рамката

аз съм над 100 кила и ходя по леглото при нужда

(онези с изметнатите ламели трудно бих им се доверил за ходене)
имам 1-2 счупени по хотели (и то от лежане само)

а иначе и с пдч става - не се чупи - бях направил такова дъно за спалнята ни

има пдч и пдч - взимаш по-голяма дебелина и си ОК - само отдолу да има крачета, да не виси във въздуха

Прикачен файл

670.JPG
670.JPG (60.71 KиБ) Видяна 24860 пъти
nasco2 - специалист
pif4o написа:
С плоскост не става още повече ако я надупчиш си мисля че някои ден ако се метнеш с засилка на леглото ще се продъни :)


При мен вече седем години е с плоскости от стар гардероб и съм над 110кг мятам се отгоре, правя си секс редовно и нямам проблем. Момента с влагата съм го решил като не съм ги наредил плътно една до друга, разстояни е 2-3 см между плоскостите при мен е достатъчно. Подчертавам плоскости от стар гардероб ( шперплат не талашит ).

Тема "Как да си направя подматрачна рамка???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: