Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
velsi - Почетен майстор
Днес отвориха магазин на "Практикер" в нашия град. Разгледах набързо и основното ми впечатление е, че някои неща са по-скъпи. Има и други на сравнително добра цена. Понеже тука има доста хора от градове, където "Практикер" присъства отдавна бих искал да попитам: какво си заслужава да се купува от "Практикер" и какво да се търси другаде? Споделете вашите впечатления - добри и лоши.
bluelemon - специалист
Ами аз да ти кажа от там купувам само неща които не мога да намеря никъде другаде, а има доста такива. Говоря за Пловдив. Някой път пускат и доста сериозни промоции. И това става като изчистват старата стока и пускат нещо на промоция на цена близка до едровата. :idea:
hygro - майстор
velsi написа:
какво си заслужава да се купува от "Практикер" и какво да се търси другаде? Споделете вашите впечатления - добри и лоши.
Личните ми впечатления ми клонят към силно негативни.

Плюсове:
  • Богат асортимент.
    Пести време.
Минуси:
  • Измама - разлики между зарибяващата цена в каталога и тази в магазина. Пример - настолна лампа за 7,99 в каталога, се оказва 25,99 в магазина.
    Некоректност - посочват дати за доставка на липсващи стоки, които досега не ми се е случвало да са спазвали. Излишно разкарване. Примери - ех...
    Високи цени - много от стоките се намират другаде по-евтино, понякога и на четирикратно по-ниски цени. Например армиран маркуч за 1,29 в склада в Божурище излиза 0,38 и т.н.
Избягвам да пазарувам от Практикер и от Бриколаж, освен ако не се налагат спешни покупки.
Подкрепям hygro.
Заслужават си само промоциите.
walko - специалист
Един съвет в Практикер ходи зада видиш как и с какви части или материали можеш да си свършиш работа (има страхотни идеи за крепежи например), но си ги купи от железарията че ще ти е по-евтино. Или с други думи Практикер не е за пазаруване там ходи на ИЗЛОЖБА. :-D
masteradmin - майстор
Както казват колегите промоциите са на далавера. Друга далавера е да гледате етикети на стоките на повечето има името и адреса на вносителя...... Аз примерно исках да си правя скрипец и от видях адреса на вносителя на макари.
Profi Stroi - специалист
Не винаги нещата на промоция в Практикер са далавара.
Има такива моменти, но си е живо бинго да попаднеш на нещо читаво.
По-голяма част от инструментите са любителски, което не предполага професионално използване.
За сметка на това при самия вносител /производител/ са на доста по- добра цена независимо от промоцията там.
На далавера са неща, който няма от къде да намериш или дори и да има ги няма в наличност по останалите магазини /визирам обков за врати, сектор градина, инструменти с по специално предназначение/.
Останалите неща за си жива измама, базирана на търговска хитрост.
Пример:
Подов теракот - различни партиди.
Всеки кашон е различен за себе си.
Шарките се разминават, големината на плочките бяга с 1-2 мм.
taty67 - специалист
Единствения + е асортимента иначе и промоцийте са уж относно цени ама ние като видиме ПРОМОЦИЯ :shock: и спираме да влагаме разум
Найка - помощник
С повечето мнения се съгласих.
Има маркови и по- качествени дреболийки / шушки ги наричам аз/, които си заслужават, НО, както Мастер каза.. добре е да се види вносителя...и хооп.. оказва се доста по - тънко. И аз вече действам така.
например :обков, плъзгачи за чекмеджета, шини, корнизи, за пердетата - да не говорим. Почти всичко от елементите за саниране / освен ако няма промоция/ ондулини и бардолини и другите -лини.
Стъклени тухли... и какво ли не.
Няма да си кривя душата : намирала съм неща и в добро съотношение цена / качество. най- вече защото вносителя няма представителство в моя град... респективно, няма как да го купя.
Creator - напреднал
Предимствата на Практикер (и другите големи магазини):
01. Има всичко на куп. За един ремонт например можеш да купиш всичко наведнъж.
02. Асортиментат им е по-разнообразен. Огледай например се при ПВЦ-тръбите Fi110 и ще установиш, че предлагат много повече колена и връзки от която и да е квартална железария.
03. големи паркинги.
04. Полека-лека започва да им работи рекламазионната система. При тях поне никъде няма да видиш престъпния надпис: Закупена стока не се връща.
05. Внасят много маркови стоки, които макар и да не са произведени в Германия, а в трети страни все пак се придържат към определени стандарти. Така че директно можешда ги сравняваш с българските стоки.
06. Тъй като са големи, те могат да играят с zените - ако нещо не върви го пускат на промозия. Това е маркетингова политика, масово прилагана в Германия, същото ще става и в БГ.
07. Практикер е част от конзерна МЕТРО. Имат голям опит и рано или късно ще изтрепат малките магазинчета.

Недостатъци:
01. Практикер е добър само за човек, който ЗНАЕ какво търси. Ако ти трябва съвет има да ги търсиш и да обикаляш като гламав.
02. Продавачите са все още лошо обучени млади момчета и момичета, които почти не си знаят стоката. Ще им трябва време, докато си обучат персонала. В БГ има глад за работна ръка и в момента се назначават хора, които нямат представа от строителство.
За щастие има и продавачи, които са на ниво.
(Говоря за София).
03. Имат лошия навик на видно място в регалите да слагат скъпите стоки и да ги окичват с шарени етикети. Но които е запознат с този трик рядко им се хваща, а първо се оглежда за подобни стоки на половин zена. Те обикновено са забутани някъде долу или в страни, във всеки случай на неудобно за купувача място.
Но това и в Германия е така.

Така че - гледай, внимавай и сравнявай.

Тема "Практикер?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: