Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
BAlexandrov - специалист
И на мен ми трябва подобна стойка - телевизора /32 инчов/ да стои на около 20 см от стената е да се върти там с около 60 градуса - към масата за хранене или към дивана.
Гледах едни китайски, но и те над 100 лв бяха, не съм убеден че си струват. Другите пък два пъти по-скъпи...
krakalski - специалист
Ще се опитам да изровя КМД-то и да го изпратя. Важно е да се знае размера на TV-то за да се центрира в нишата (или мебелите).
BAlexandrov - специалист
То чертеж едно ами трябва и изработка :-D
krakalski - специалист
Телефона е от преди 3г
Bobi TV stoika 029787842 0888660901
ПП Не мога да си изровя чертежа (за сега)
rockwall - майстор
ей тая стойка може да спести 3 метровия трамвай, ако стаите са като тези и се вижда добре от двете

относно мястото на тв-то - точно така е !

ако е под тавана, много скоро ще поискате да го свалите

за да се гледа тв - трябва центърът на тв-то да е на нивото на очите или по-ниско

т.е. ако го гледаш от диван - трябва да е на нивото на очите ти, когато си легнал на дивана

моят е 40 инча, центърът му е на 1м от земята

дори и да си легнал, ако е по-високо, ще е неудобно и ще те боли врата или очите

повярвай ,че съм мислил много по въпроса

ето снимка от меренето за ТВ-то по време на нашия ремонт, каналите за скарт буксите, кабелите и захранването ....

вгледай се и ще видиш ТВ-то нарисувано на стената

(а още беше в магазина - ходих дотам да го меря и се връщах да го мисля и да къртя) :lol:

Прикачен файл

.jpg
.jpg (49.62 KиБ) Видяна 4493 пъти
ivanpetrov - специалист
rockwall:
За какво се използват тези скарт входове,какво може да се вклучва в тях?
rockwall - майстор
това са СКАРТ букси
Изображение
(като щепсели, но по-различни)

включват се в ТВ, ДВД, цифрови тунери и тн.

просто каналът го направих достатъчно голям, за да преминават спокойно такива буксите и всякакви щепсели и тн през него

пускам един канап, връзвам отгоре кабелазануксатаи гоизтеглям вътре по канала,вместо да ми виси отвън

каналът на снимката е преди да го разширя за пластмасовия канал, който сложих - т.е. това е само очертаването за канала

самият пластмасов канал беше 10 см широк и дълбок около 2 см

Тема "Стойка за телевизор,как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: