Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
bob - специалист
Здарвейте.
Спорихме с един колега как е по добре да се закрепят первазите на ламинирания паркет - със специалните скоби или със силикон.Понеже не стигнахме доконсенциус, реших да се допитам до специалистите от сайта. Предварително Благодаря.
velsi - Почетен майстор
Аз съм за силикона. Гарантирано залепва при всякаква стена, особено ако не е съвсем права. Пробвал ли си да слагаш скоби на стена с вътрешна изолация? А със силикон става без никакви проблеми. Скобите са си играчка: отвори, дюбели, боклук... а предимства никакви. Уж после перваза може да се демонтира, ама пробвал ли си? Направо се чупи там, където е бил захванат. Значи местене на скобата, нови разправии... А силикона дърпаш перваза и го махаш. После мажеш пак и си готов.
bob - специалист
Аз,между другото забравих да спомена ,също съм за силикона.
Emerald - модератор
Изобщо не ми беше минавало през ум, че може да стане и със силикон. :-D Навремето доста се измъчихме с брат ми със скоби. Ако е и панелен апартамента гледай какво чудо е пробиването на дупки, изравняване и т.н. :?
Лепи със силикон и не се разправяй-скобите са голяма играчка, да знаеш!
Osiris - специалист
Emerald
Пробиването на дупки не е чак толкова трудно с един малък перфоратор :wink:
Освен силикон има и монтажно лепило малко по скъпо е но пък по здраво :?
slavi_007 - напреднал
забравихте да кажете че трябва да се използва монтажен силикон защото с обикновенния нищо не става залепва и след известно време се отлепя
Profi Stroi - специалист
Интерсно ми е само ако там където трябва да залепиш с силикон а отдолу има тапет и ако се наложи да махаш какво става:)
velsi - Почетен майстор
Е, то махането поначало си е крайна мярка. И при скобите даже. Ами какво става: минаваш с едно остро макетно ножче над перваза, после дърпаш... Така няма опасност да съдереш тапета нагоре и можеш пак да си го залепиш безпроблемно.
Profi Stroi - специалист
Да така е за макетното ножче макар на места да не стане точно така но ...
А че за лайсните си е гърч не отричам дори ако някъде на ниското някой "умен" жичкажия е пуснал някой кабел става дори и весело :)

Тема "Первази за ламиниран паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: