• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
rdrusev - помощник
Здравейте на всички.
Най-напред искам да кажа, че съм нов във форума, а от днес вече имам активен профил, за което благодаря на модераторите и бързам да отворя тази нова тема, за която ще ви моля за вашите съвети. Надявам се, че съм в правилната категория.
Та конкретно към проблемите свързани с темата.
На село имам къща със стара постройка от кирпич, чието състояние е вече изключително лошо. Стените са отделени една от друга, а едната - граничната със съседите е доста наклонена и има вероятност да падне. Покривът ще е необходимо да се демонтира целия и да се направи наново. Но моля ви за съвети как може да се укрепи наклонената стена, как да се съберат отделените стени и възможно ли е да се налеят бетнни колони и трегери.
За сега не разполагам със снимков материал, но ще се постаря в най-скоро време да предоставя такъв.
Моля за вашите актуални съвети и мнения!
Благодаря ви!
Поздрави!
housedoktor - майстор
Без снимки няма как да стане.Но не ми звучи много добре по описание ...
ArturDent - Почти Безобиден
Доктора е прав, не звучи добре.
Малко, като пророк да се изкажа - ще получиш съвети "Бутай и отначало".
А между другото този съвет е най-добрия. Така и така ще преправяш покрива. Най-тежкото е това. Събарянето на една стена от кирпич - 2 часа. Изнасянето (най-тежкото) ? дни. Правенето на нова стена от тухли - 1 ден.
Кърпене на стени от кирпич - поне десет дена!
Смятай....
rdrusev - помощник
Благодаря много за дадените отговори. Да така е, най-добрия начин е започване от начало. Знам от опит, че възстановяване на старото е по-трудно от започване с ново начало. Много труд хвърлих по ремонт на къщата, а сега трябва да оправям стопанската постройка. А ми се искаше някой по-лесен начин, но явно, че такъв няма.
Въпреки всичко, ще ви моля за мнения, разбира се след като приложа и снимки. Имам намерение за построяване на навес, като под него си направя огнище и пещ. Така че в тази насока ще ви моля за помощ.
И между другото, задавам си въпроса - Ако реша да строя на ново, тухли ли да ползвам или от циментовите блокчета, поне с тях се строи по-бързо.
Поздрави!
Тани - модератор
Ако ще има само преградна функция- може!
ArturDent - Почти Безобиден
Абе сложи първо снимките, и полсе ще коментираме. А ако си мислиш за газобетонните блокчета - хе е хубаво да се ползват за външни стени, хидроскопични са.
Много хора се заблуждават че зидарията отнема много време. Не е така, работата покрай нея, подвеждането на стената, нивелирането... колони, кофраж..
rdrusev - помощник
И аз клоня към ползването на стандартни тухли. Надявам се в най-скоро време да кача снимки и да коментираме повече.
За сега благодаря за отделеното време и дадените мнения!
toiq - специалист
rdrusev написа:
И аз клоня към ползването на стандартни тухли. Надявам се в най-скоро време да кача снимки и да коментираме повече.
За сега благодаря за отделеното време и дадените мнения!
Ако има шанс да се спаси носещата конструкция без големи интервенции, и покрива се възстанови в стар вид може да се получи доста красиво (автентично - старинен стил.) и ефектно. Но първо качи снимки да видим какво е състоянието.
rdrusev - помощник
Много ми се иска да не събарям стените, най-вече заради това, че няма да успея да завърша до есента. Затова имам разни идеи - да демонтирам покрива, сваляне нивото на стените с няколко реда (кирпич), след което изиждане два, три реда с тухли единички и заливане на пояс над стените. Също така граничната стена със съседите да се укрепи с колони и на ъглите и връзката с напречните стени да се излеят колони. Мисля, че колоните и трегерите ще укрепят като цяло сградата, след което да се покрие с нов покрив, естествено като се запази старата форма.
ArturDent - Почти Безобиден
Добре де нащракай малко снимки, качи ги и тогава, може и по-други идеи да дойдат.
  • 1
  • 2

Тема "Стара кирпичена постройка - съвети за укрепване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: