Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
nautilus33 - майстор
Благодаря. само за сведение на останалите, които може да четат след време- оставянето на завинтен флакон към пистолета за по-дълго време води до нов пистолет. поне при мен. Бях го оставил за около 2 месеца. сутринта като разглобих, сачмата, която държи налягането да не излиза откъм винта за шишето беше спекла яко. опитах се да почистя, но май прецаха пружинката на сачмата. и пак не успях да отпуша добре. Надявам се поне новия да държи 2-3 дена с флакона на него, че не ми се хвърля наполовина пълен. Сачмата отпред съм я затегнал докрай, почистих и така.
miliad - майстор
Tytan 60sec?
Аз съм го написал, ма няма кой да чете и да помни.
:roll:
nautilus33 - майстор
Да, в момента е с Титан 60сек. Отпред съм почистил идеално и иглата е затворена докрай. Иначе пистолета, който беше със стегналта пяна при сачмата над спусъка имаше флакон монтажна пяна на Момент.
Иначе бях чел мнението ти, но може би не съм определил правилно какво означава дълго време :) За Титан 60 предполагам 2-3 дена няма да е проблем да стой на пистолета със затегната докрай игла.
Chefo77 - майстор
Не знам дали е от пистолета, но не съм имал проблеми досега с оставена за по-дълго пяна ...
Имал съм дори случаи на няколкодневен престой без да е затегнат даже.
chapara - майстор
Дълго време е относително поятие, за мен е от една годона до шест месеца, може и по дулго. За някой 3-4дни е дълго. Мийте си пистолетите ако не ги ползвате ежедневно.
nikolov333 - майстор
Моя от миналата есен до тази пролет си беше с пяната за лепене и си работи, но е "марков"..
Чираче - майстор
Аз пък имам проблем с чистител Церезид. Ако някой може да ми каже аз ли греша, или попадам на некачествен? Значи, отначало си пръска ръчно много добре. Също и навит на пистолета за продухване. След примерно 5-6-7 натискания ръчно, или навит на пистолета, просто спира да работи. Бутилката при разклащане се вижда, че е поне на 3/4 от обема си, но нищо не излиза от нея. Разпробих със свредло в горната част, и излезе на струя в лицето ми до пълното изпразване. Разрязах бутилката да видя проблема. Под капака има нещо като клапанче със сачма, и пластмасова тръбичка до дъното. Сачмата се движи свободно. От магазина не приемат рекламация.

Къде е заровено кучето?
miliad - майстор
Проблема си е в чистителите. И аз не съм стигал до "дъното" с тях. Или твоя проблем, или свършва газта.
В последно време спрях и да ги ползвам. Пистолетите вече са с по-добро тефлоново покритие и не залепват както старите.
Разнасям един флакон, но не помня да съм го ползвал скоро.
Обикновенна пяна и на мен не ми е правила проблем на хубав пистолет.
Виж с бързо втвърдяващите се наиграх два пъти и си имам едно наум.
Пистолети ползвам на Судал. Златната среда.
Последна промяна от miliad на пет дек 04, 2020 10:20 am, променено общо 1 път.
Чираче - майстор
пет дек 04, 2020 10:15 ammiliad написа:
, или свършва газта.
Мисля, че не е до газта. Като разпробих със свредло излезе със силна струя в лицето ми до пълното изпразване.
miliad - майстор
пет дек 04, 2020 10:20 amЧираче написа:
пет дек 04, 2020 10:15 ammiliad написа:
, или свършва газта.
Мисля, че не е до газта. Като разпробих със свредло излезе със силна струя в лицето ми до пълното изпразване.
Даа, дюзите се скапват. Преди имаше и пяни такива. Не тръгват. Или по лошия вариант - не спират.

Тема "Почистване на пистолет за полиуретанова пяна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: