Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
tetomaster - специалист
Така е най-добре.
Тани - модератор
Първите два ги чистих всеки път , ако не ги използвам повече то ден два , а третия го оставях понякога над месец със пяната и никога почти не съм го чистил с флакона чистител закачен на мястото на пяната. Изкара в пъти отколкото първите два. Затова по метода опит- грешка , вече не свалям пяната от него , само натягам винта , когато няма да го ползвам , хем , да не би случайно да се натисне спусъка и да направи мазало някъде!
toiq - специалист
Моя опит е следния:
След приключване на работа навивам винта и пръскам няколко пъти отпред на дюзата за да не засъхне пяната там.
Пистолета си го оставям с флакона с пяната, и след 4 месеца не съм имал проблем. Факт от моя опит. :-D :-D :-D
itsme! - напреднал
Тези чистители, който се навиват на пистолета, за еднократно ползване ли са или може и да не ги изпръскаш наведнъж?
Chefo77 - майстор
Как за еднократно използване???
То по-евтино ще е да хвърляш пистолета всеки път :lol: :lol: :lol:
miliad - майстор
Да вметна и аз. Винаги на пистолета трябва да има флакон с пяна или чистител. Трудно се почиства пистолета, а залепне ли съчмата или пружината на спусъка си еб... мамата. Най-много пистолети съм чупил когато се опитвам да ги разглобя за почистване.
И никак не е добре да се оставя пистолета със бързосъхнеща пяна на него за по-дълго време.
krasi92 - майстор
Чистителите не са за еднократно ползване.Почистваш обилно и го сваляш.
lov - майстор
Но ако ти държи съчмата. Което от лична практика съм го виждал няколко пъти и то на съвсем нов и то докато сменя 1-2 флакона. Тъй че по добре послушай miliad. Е освен ако в близкитв няколко месеца няма да го ползваш. Макар че при мен се случва често да го зарежа така и ако не изпуска дюзата или от салника на иглата му няма нищо. Но в противен случай сваляш разглабяш и чистиш основно. Продухваш с чистителя но може да ползваш за миене ако си го разглобил и ацетон. Излиза по евтино.
Тя темата доста стара и в началото беше написано, че чистителя е ацетон под налягане но не е точно така освен ацетона има и други добавки. Те спомагат за по лесното измиване дори на тръгнала да се втвърдява вече пяна.
nautilus33 - майстор
Бърз въпрос- Полиуретановото лепило Titan 60 секунди пак ли с обикновения чистител за пяна се чисти от пистолета за пяна? Защото има ЧИСТИТЕЛ ЗА ПУ ПЯНА AKFIX 800C

Тема "Почистване на пистолет за полиуретанова пяна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: