Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
butoff - помощник
Моля за идеи за монтаж на врата тоалетна при следната конструкция.
Късата стена е бетон (56см), другата(78см) е гипсокартон(UA профил).
Благодарности на форума!

Двете стени са под ъгъл 90 една спрямо друга , но касата на вратата се явява под ъгъл спрямо двете...

Изображение

Изображение

Мисля с дървени гредички с профил триъгълник да гоня успоредни повърхности за касата? Нещо друго? Дърводелец ли да търся, някъде готови ли?
peter_m - специалист
Най-добре е ако имаш възможност да скосиш стените :?
pavkatay - майстор
Залепен газобетон към стените(вместо дървени греди) скосен под подходящ ъгъл би ти свършил чудесна работа. Стига да е възможно лепенето на късата страна на стената от ГК.
Няма място за притеснения според мен :)
butoff - помощник
Благодаря за съветите!
Бетонната стена (56) мога да скося. Гипскартонената(78 ), ако може то не знам как-завъшва на UA profil.
А разтоянието е малко за зидане с газобетон, поне както си го представям.

Друго ми щукна: Профил за гипскартон, като го сгъна да получа триъгълен профил, да го захвана за УА профила?
Само че 50х50х50 профил няма как да направи триъгълник... Знаете ли подходящ размер?
velsi - Почетен майстор
А каква е вратата, която ще монтираш и какъв ще бъде начина на монтаж? Само с пяна или ще пробиваш касата?
butoff - помощник
velsi - Не знам как се монтират новите "интериорни" врати. Само на пяна не ми се вярва?!

Представям си го като захващане на основата на касата и щракване отгоре на декорацията.


ОПА ...

Прочетох за монтажа:
фоума

Слагал съм малко пяна по дупки, ама не знаех че носи цяла врата!
Последна промяна от butoff на пон юли 12, 2010 9:22 pm, променено общо 1 път.
velsi - Почетен майстор
Нашите алуминиеви врати винаги сме ги пробивали и с винтове през касата - в стената. Интериорните съм виждал да ги монтират само с пяна. Слагат разпънки, нивелират и пълнат с пяна. Просто е нелепо, пък и ненужно да се загрозява касата с винтове. Не виждам някаква особена причина това да се направи и при тебе. Какво ти пречи, че е под ъгъл? Като хване пяната - няма мърдане. По-трудно ще е после с первазите, защото вероятно има такива.
ozimen - специалист
От вънка ,трябва да имаш равнина успоредна на вратата на която да легне перваза задължително.И отвътре ще има проблеми с первазите,но стените отвътре ако не са завършени има решение.

Тема "Монтаж на вътрешна врата на стени под ъгъл?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: