• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
bulhomes2 - майстор
Това го пробвах преди няколко години на Доспат. Трябва да съм го писал някъде по-назад. Толкова много и нахални оси не бях виждал. Като вземеш мръвката от чинията - трябва хубаво да я изтръскаш от осите и тогава ядеш. И внимаваш да не ти влязат в устата, докато глозгаш кокала... Обаче в такива капани нито една не влезе. Кръв слагахме, бира, мед, какво ли не...
ESPACE - майстор
Има едно полско спрейче на BROS против оси и стършели. Пръска на 5-6м разстояние. Разказва им играта. Е такова е

https://www.google.bg/search?tbm=isch&q ... 06&dpr=1.1
dpp - специалист
вт юли 31, 2018 6:16 pmESPACE написа:
Има едно полско спрейче на BROS против оси и стършели. Пръска на 5-6м разстояние. Разказва им играта. Е такова е

https://www.google.bg/search?tbm=isch&q ... 06&dpr=1.1
Купих от практикер такъв БРОС, взех и еда помпаща полувелизираща каничка дето ще я напълян с нафта.
Довечера се качвам.
На тоя Брос му сложих една тръбичка отпред да мога да пъхна вътре в гнездото и да цвърка вътре , обзаведох се и с дълги игли със спринцовки които също ще изцедя вътре с НАФТА.
Допълнтелно и РАЙД син за летящи взех..
Довечера ще видим какво вще стане....
Слагам ски екипа и пчеларската маска и ги мятам! :axe:
ESPACE - майстор
Само да те предупредя за тръбичката, какъв го ядох че и аз бях сложил. Моето беше силиконова шлауха ама все тая. Налягането във флакона е много голямо! Има огромна вероятност да изплюе тръбичката когато пръснеш, както стана при мен. Идеята му е да можеш да пръскаш отдалече.
kuger - майстор
чет авг 02, 2018 10:20 amdpp написа:
вт юли 31, 2018 6:16 pmESPACE написа:
Има едно полско спрейче на BROS против оси и стършели. Пръска на 5-6м разстояние. Разказва им играта. Е такова е

https://www.google.bg/search?tbm=isch&q ... 06&dpr=1.1
........ пъхна вътре в гнездото и да цвърка вътре , обзаведох се и с дълги игли със спринцовки които също ще изцедя вътре с НАФТА.
Допълнтелно и РАЙД син за летящи взех..
Довечера ще видим какво ще стане....
Слагам ски екипа и пчеларската маска и ги мятам! :axe:
Вътре не е ли с яйца и ларви, а опасните гадини да са по повърхността на кошера?
Това с маската и екипа е добро решение, дано издържиш на жегата!
Евакуирай челядта за всеки случай!
Krass - майстор
Кореселин. Само да го помиришат и падат.
dpp - специалист
Докладвам...
Ботуши, ски екип, и було от един пчелар и ..едни гумирани работни ръкавици - целите гумирани от железарията!
В 20.30 се качих, сложих една ЛЕД лампа встрани да свети да налитат на нея на светлина, Лед защото да гръмне като я напръскам с нафта или друг спрей.. включих и тая на тавана високо.
Пръсках директно със Брос вътре със тръбичката, после с шише с нафта .. От Брос -а ми се раздразни доста, внимавайте че е вреден от вдишване!
В 21.30 се качавам , пак бучи вътре и се не трае.. Броса беше свършил..хм
Ядосах се, взех една летва 2 метра и ги метнах.
Като махнах голямото предно сиво надиплено нещо, се показаха питите горе вдъното . 4-5 броя по около 30 -35 см диаметър една над друга! мале мале...
Дърпам бутам изпосъборих, полях яко с нафта всичко това като преди това бях постелил отдолу наелон и отгоре велпапе да попива нафтата!
Осите фърчат ли фърчат ама се насочват към лампите. Имайте го предвид - много помага! Лампата леко встрани и те от тъмното отиват там!
Бтв, една оса успя да влезне под булото и гледам аз пред очите ми се мъчи да излезе баси полудях..смачках я с ръкавиците и падна надолу, добре че не ме ужили ..другия път ще си стегна яко ластика аз!
Събрах всичко , напръсках мястото дето бяха питите и вън, напръсках и с РАИД ..
Сутринта..
Ставам в 6.30.
Гледам отвън се разхождат под стряхата пак 2-3 оси..викам кофти..
Разбърках 1 литър Айкън аз , бях го замислил предварително. Отивам и пръскам стряхата отдолу 50 см навсякъде..
Качвам се пак на тавана, кво да чуя!
Пак бучи мамка му..
А е зидано с тея гръзките тухли четворки - едни с много големи отвори вътре..
Гледам няма други пити а бученето продължава и излитат ли летат оси..а аз по къси гащи като си мислех че всичко съм отнесал вечерта...Ядец явно имат пити и в самите отвори на тухлите ...
Пуснах пръскачката и окъпах всичко с айкън, след седцмица ще видя какво е станало.
Айкъна има 2-3 седмци период на действие, казват че и за оси ставал..от вън имаше вече паднали 2-3 и се виеха след напръскането на стряхата та , явно действа..
това е по моя въпрос..
Ще докладвам след седмица да видим..
Бтв да знаете че май от нафата по добро няма.
Кофти че не можах да ползвам пулвелизатора дето купих, не се разбира с нафата.
Започва да изтърва налягане, явно не са маслоустойчиви вътре гумичките и не става...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Жив си, мислех те
Нафта и огън. Лудият ми брат запали дезодоранта и така ... обаче един дезодорант доникъде не стига, та се наложи евакуация :-)
kuger - майстор
пет авг 03, 2018 9:41 pmn_a написа:
Жив си, мислех те
Нафта и огън. Лудият ми брат запали дезодоранта и така ... обаче един дезодорант доникъде не стига, та се наложи евакуация :-)
А какъв фосген /БОВ/ става от тая комбинация, не ви е работа :shock:
Само нафта! Писал съм някъде какъв го ядох с пита оси, около 50 санта голяма.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Как да се отърва от оси?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: