• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
nasko957 - напреднал
Здравейте. Наскоро ми казаха как се ловят оси. Шише от минерална вода с малко бира но ефектът е 2 шишета 2 дни 2 оси. Според мен е незадоволителен. Ако имате някаква друга идея казвайте че стана страшно.
Takezo Sensey - модератор
Пак така , но не с бира ....че ще трябва и картофки да им пържиш.

Слага се , сладък ароматен сироп , или мед , разреден с вода :)
asinka - специалист
Методът е много стар-
рано сутрин, преди изгрев, пълниш шишенце от веро или друго меко такова с малък отвор с нафта и обилно напръскваш гнездото.
И после по механичния ( :lol: ) начин.
А ако наоколо няма нищо запалимо-може и да се запали гнездото след напръскването. :feuer:
Безотказно е. :feuer:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ако си имате гнездо на оси, то никакви шишета няма да ви спасят.
Осите са достатъчно сериозно нещо, за да си повикате специалист и да си платите за премахването.
dudly - напреднал
Купи си една Фанта (портокал), изпий около половината, а останалото остави отворено и ... гледай!
asinka - специалист
n_a, аз трябва абонамент да си направя тогава :-D
Няма проблем, сутрин осите спят и са неактивни, давай смело по бабешкият метод, описан по-горе :)
dudly - напреднал
n_a написа:
Ако си имате гнездо на оси, то никакви шишета няма да ви спасят.
Осите са достатъчно сериозно нещо, за да си повикате специалист и да си платите за премахването.
Чак пък толкова!
DB7 - напреднал
В моето място гадините също си направиха дупка в земята и постоянно влизат и излизат оси :sad: Миналата година се преборихме с едно гнездо стършели, като ги изловихме всичките със шишета пълни с бира, оцет и захарен сироп. Но гнездото на осите е с повече жители :shock: Мисля да го залея с бензин и масло, някоя сутрин и да го запаля. Само се чуда дали не е много опасно. За сега съм сложил само едно шише до гнездото, но май ще се наложи да наслагам повече бройки. По американските сайтове гледам, че се продават едни стъклени изтумбени шишета с дупка отдолу. Те поне няма да загрозяват гледката. Тук в България някой знае ли дали може да се закупи такова или трябва да си го поръчам от сайта? Ей такова:
Изображение
nasko957 - напреднал
Благодаря за сега. Само нафтата не ми се нрави а и не знам къде е гнездото.[/b]
todor_velikov - специалист
благодари се че не са пчели ,че мен тази година ме нападнаха и беше нещо страшно-решили да се роят от кошерите наоколо и си харесаха мойта вила с дървения таван.изведнъж 2 ми декара почерняха на слънцето,буквално направиха естествен чадър за около минута ,после майката се мушна в някаква дупка в дървенията и децата и почнаха след нея да влизат-резултата горната стая стана необитаема за мен и обитаема за тях.добре че имаше добросъвестен пчелар който си ги събра в една кутия,каза ми че били 2 пчелни семейства общо около 10 -15 000 пчели.
не искам да се сещам за тях чче ми прилошава :lepra:
а относно пчелите единствения начин е да намериш питата в която отглеждат децата си и да я премахнеш,но внимавай че са много нападателни,особено сега в този период
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Тема "Как да се отърва от оси?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: