• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
dadko - майстор
Не е като силикон. Както ти писах- като от хартия е. Пръста си да мушнеш в гнездото- влиза съвсем лесно. Но не го прави. Забучи една тъничка тръбичка в капачката на шишето, което ще ползваш за нафта и впръскай вътре. Или ако ще ползваш WD 40- неговите сламки го пробиват без проблем.
И аз пак да повторя- екипировката е най- важно. Аз ползвах дебели кожени ръкавици.
А оса 4 см- вече си е стършел. А те вече са си страшилища...
Аз също пиша от собствен опит, на снимките по- горе в темата, които съм сложил- се вижда и шишето от минерална вода пълно донякъде с нафта. Мори ги нафтата тея гадове.
dpp - специалист
Ще се ползва нафта тва е ясно, поради това че е евтина. Както казах големи са китуците, кълбо 40-45см не е малко, другото е към 25. Само се чудя още дали все пак да не го откъсна сутринта рано докато са заспали и е студено и в чувала..взема ли да мушкам и пръскам вътре ще стане мазало- ще се рзлетят и коя умряла коя не, ще е по- опасно, от колкото ако го грабна с ръкавици и екипировка и в чувала :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
dpp написа:
Аз се чудя дали да пръскам първо - да не ги разлютя повече. По добре ми се струва направо да го грабна с чувала и да вържа чувала. ПОсле ще му мисля. Освен след това да го напълня с нафта.. :-D


Предварително му сипи отровата. После никакво отваряне.
И си измисли нещо което да държи чувала отворен докато се забавляваш с кошера и хем да можеш с една ръка с едно движение да го затвориш. Това си е работа за двама. Намисли я хубаво предварително

Имахме кошер точно до детската ни стая на тавана. Просто не припарвахме до там. Докато не сви студа. Мама сама го свали. Уви го в чаршаф напоен с нафта и го свали, ама беше минус градуси студ.
Мисълта ми е, че не сме им се пречкали преди това, не ги ритахме, ръчкахме с пръчки и тн мъжествени занимания
Последна промяна от n_a на пон ное 10, 2014 7:25 pm, променено общо 1 път.
kuuuuuul - майстор
Кореселина също ги мори веднага,а от къде влизат и излизат голям ли е отвора на питата:?
Krass - майстор
kuuuuuul написа:
Кореселина също ги мори веднага,а от къде влизат и излизат голям ли е отвора на питата:?
:2thumbs: Изпробвано. Дори само изпаренията на кореселина ги събаря моментално. Аз бих заложил именно на него.
dpp - специалист
kuuuuuul написа:
Кореселина също ги мори веднага,а от къде влизат и излизат голям ли е отвора на питата:?
Отвора е от заднта страна - явно леко отгоре.Не знам всъщност дали е само един? :? Понеже стената през която излизат е зад мен гледано фронтално от капандурата.. Явно така ще е. Ще напръскам с нафта яко чувала обгръщам , свалям и връзвам . Да мрът вътре и тва е. Те така или иначе ще се издушат като го вържа..
dpp - специалист
Само да споделя, на тавана са се качили 1-2 плъха и от известно време се борех с тях, отрови, ала бала... Преди седмица когато се качих да махам осите какво да видя! И двата кошера бяха на земята изтърбушени , оси няма никакви! Плъховете са им е..ли мамата! :shock:
Намерих един умрял плъх , другия обаче още е жив. Не знам дали от отровата или от осите но единя замина.. Качват се на втррия етаж по стената, горе имам обходен пояс и по него обикалят, като явно намират от къде да влязат да им се невиди. Тая пролет ще замажа отвън навсякъде "стърчащия" пояс, ще зазидам с тухли, за да не могат да сноват и да влизат на тавана!
Иначе са ми решили проблема с осите поне! :lol:
dpp - специалист
Да повдигна темата...
Тая година ги изтървах мамицата им!
Едното гнездо е вече около 60 на 30 см, и второ което е около 20 см .
Направо вече не знам с тея оси..
МИсля да разбъркам отрова с риба няква както съветват хората. Въпроса ми е каква отрова да сложа вътре колеги и от къде да купя? Ще я оставя на терасата - на втори етаж сме там котки не могат да се качват, но има врабчета да не се отровят ...
Другото което мисля е да взема 5-6 сприонцовки с нафта по 60 м3 - само таквива намирам като големина.
Една по една ги изцеждам вечерта като пробивам с иглата и 5 см навътре изцеждам на различни места. ..
Сутринта го събарям цялото и с половилизатор пръскам наред от тея дето се помпят по 1 литър пълен с нафта?
Вече се виждам в чудо..
МИналата година ги хванах отначало - началото на юни - тази година ми се наложи да не ходя на вилата и края на юни вече беше късно - сега пък е тотал!
Djack - специалист
Слагай близо до кошера капан от празно двулитрово шише! Нали знаеш как се прави? Режеш от едно друго шише фунията горе, пробиваш двулитровото отстрани в горната част и завиваш в дупката фунията! Вътре можеш да сложиш или изветряла бира или да си направиш смеска с вода, захар, оцет и веро! Като магнит е! Вече две години така прибирам оси, мухи и стършели! Хубавото е, че пчели не влизат! За една седмица ще прибереш вътре целия кошер с оси!
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Как да се отърва от оси?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: