• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
fbr - майстор
Изчакай да застудее, при минусови температури няма да ти трябва никаква екипировка, нафта и райд.
dpp - специалист
fbr написа:
Изчакай да застудее, при минусови температури няма да ти трябва никаква екипировка, нафта и райд.
Това е другия вариант, още са активни гадините. Вчера ги гледах - цял ден излзиаха и влизаха. Тук там обаче някой друга явно измръзнала падаше от втория етаж долу / аз я смачквах веднага естествено/ явно премръзнала. Но са активни! Лошото е , че не се очертава застудяване като гледам поне месец, а ходим редовно с децата и спим на втория етаж, та не знам дали ще дочакам студа.. :evil:
dadko - майстор
Това, с чувала и аз го мислех тогава да го правя.
Гнездото е като от хартия и е много леко, То си е целулоза, произвеждат я като сдъвкват някаква дървесина и я смесват със слюнка. Зависи как е захванато за дървените греди- при моя случай беше напластено по гредата и на неудонбо място- на подложната столица, а покрива няма надзид.
Задължително добре екипиран, щото и няколко оси да те ужилят- си е сериозно- не е като да е само една. А в гнездото са хиляди. Аз под белия костюм за боядисване бях с един гащеризон, който ползват при песъкоструене- от доста дебела ест. кожа. И - както се вижда от снимките- с маска на лицето.

Пръскаш нафта вътре в гнездото- пробива се без никакво усилие.
Флакона с WD 40- има една тънка дълга сламка- с него направо бучваш и пръскаш. Изпръскай по един флакон във всяко гнездо и- са дотам. При мен не знам от кое от всичко, с което пръсках измряха...
Пожелавам ти успех :supz:
dpp - специалист
Аз се чудя дали да пръскам първо - да не ги разлютя повече. По добре ми се струва направо да го грабна с чувала и да вържа чувала. ПОсле ще му мисля. Освен след това да го напълня с нафта.. :-D
dadko - майстор
Ти напъхаш ли ги в чувала и го завържеш- после е лесно- кеф ти да вържеш за чувала един камък и във варел с вода, кеф ти да инжектираш през чувала вътре в гнездото нафта, кеф ти да му драснеш клечката след това...
dpp - специалист
Ясно, взимам скиорския екип и влизам. Бтв има и по-големи оси - не знам стършли ли са - ама към 4см дълги. Интересно че малките излзиаха и влизаха да носят храна явно, големите мързелуват ли кво ли..Както и да е . Ще сложа и една дебела фанела под екипа аз.. :-D
Някви гумени ръкавици остава да намеря и съм на линия...Ако всичко е наред , неделя ще пиша отзиви...
kuger - майстор
Не прави опит за събаряне на питата докато са живи! Измисли начин за пръскане на широка струя, с достатъчно нафта.
Екипирай се, избери по-студено време и действай. Ще изтървеш стотина сигурно, но кошерите ще са аут.
Не се мъчи с чувал, докато са живи, ще се вкараш във филм.
Видях, че пишеш и за големи, 4 санта си е стършел, а той има бургия за жило :shock:
Пак пиша, убиваш, после чистиш!
miliad - майстор
Обикновенните гумени ръкавици ги пробиват. Аз при специфични дразнителни операции с пчели ползвам две платнени силиконозирани ръкавици една върху друга. На горната режа пръста до първата фаланга, за да запазя чуствителноста при допир.
dpp - специалист
Ами то добре да пръскам , но това е замазан кошер , вътре нафта няма как да влезне ... То е измазано като със сив силикон отвън! За пръв път виждам такова нещо.
ето такова изглежда : http://www.struma.com/hailaif/hilyadi-o ... ata_22279/
Аз такова чудо не съм виждал, но едва ли вътре ще влезне нафта!
Та идеята с пръскането не знам дали е актуална. Най много да ги раздразня и да почват да излизат на ряоци. Затова си мисля, че е най - добре с чувал , да се обгърне , скъса и вътре цялата да се прибере.. :?
kuger - майстор
Пиша от собствен опит. Есен, гроздобер, на двора под сандък намирам кошер, не, колония, милиони. Нафта, смесена с бензин, през нощта, оцеляха около 20-30 бройки. На обем, около половин кофа от 25 кг. Не искам да си представя какво би станало, ако бяха живи и мелехме гроздето. А и малката беше с нас.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14

Тема "Как да се отърва от оси?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: