Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
vlad0 - специалист
Не съм виждал ПВС ламперия, но може би с едно просто зеге ще стане работата. Флекса не е ли много бързооборотен и като режеш с него да почне да топи материала :? . Това с диска със зъби по-може ама такъв за неметал...

Поздрави
miroslav_kn - специалист
Аз я режа със зегето с ножче за финно рязане за дърво или за пластмаса.
mladkal - майстор
ПВЦ ламперия (или окачен таван) режа с тънки дискове 1.2 мм подобни на показания от по-горните постове. диска е на немската фирма RHODIUS. Купих си ги към една примоция в голяма всеизвестна търговска фирма. първоначално бях много скептичен към тези дискчета, но в последствие се оказаха прекрасни. Ползвам ги и за ПВЦ ламперия/окачени тавани. Става прекрасно.
Същите ПВЦ истории режа и със зеге като използвам нажчета за ламарина (най-близки по вид до класическата ножовка) Често си и помагам с ножицата за профили (ламарина) на Stanley
housedoktor - майстор
Зеге с нож за финно рязане
peshev-ko - специалист
Градски,плота на зегето оставя следи ! Режи с ъглошлайфа,баце
ralev - специалист
+1 за ъглошлаифа с диск за inox е супер
+1 за ъглошлаифа с диск за inox е супер, вчера я приключих на таванчето става супер.
gogo1113 - специалист
Ългошлайф с тънък диск за метал. Аз лично съм ползвал на Бош диск за метал с дебелина 1 мм. Не се топи материала на ламперията и срязовете са перфектни. Пробвано! Със зеге е по-трудоемко.
ArturDent - Почти Безобиден
Йорданов2 написа:
Този диск дали може за нареже нещо повече от стар хляб, след като дори не могат да напишат грамотно името на сайта си?
Правилно изписания сайт сигурно много, много отдавна е зает като домейн. То аз искам да регистрирам www.gooogle.com, или .bg ама нъцки....
STO-YAN - специалист
gogo1113 написа:
Ългошлайф с тънък диск за метал. Аз лично съм ползвал на Бош диск за метал с дебелина 1 мм. Не се топи материала на ламперията и срязовете са перфектни. Пробвано!.....
+1 :supz:

Тема "как да режа ПВЦ ламперия?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: