• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Chefo77 - майстор
Тефлонова е, сигурен съм, че преди съм я махал, но сега не мога да я извадя.
Гледам, че в нета се предлагат уплътнения, някъде в България ги правят - ако успея да я разглобя, вероятно ще го подменя. Не че не поръчах нова пекарна, същата като нашата, но все ми се иска да сменя каквото трябва, ако мога, и да си я ползваме на вилата например.
kr1100 - майстор
вт апр 18, 2023 7:18 amChefo77 написа:
Тефлонова е, сигурен съм, че преди съм я махал, но сега не мога да я извадя.
Гледам, че в нета се предлагат уплътнения, някъде в България ги правят - ако успея да я разглобя,
Ако решиш имам останали PTFE на лист с дебелина 0,5 и 1 мм. Мога да ти резна. Плътно набита шайба от PTFE по остта - не пропуска.
MamaMy - майстор
Що не питате Гугъл бе колеги? Продават се ремонтни комплекти. Червена семерина и неръждаеми болтове заместващи нитовете. Аз си купих ново казанче, но ремонтирах и старото. Работи без проблемно.
stamenov1 - специалист
Такива семеринги за ванички съм вземал от https://www.pnevmatik.com/ гр. Плевен.
Chefo77 - майстор
Така - бъркалката не мога да я махна, но на новата пекарна виждам някакво тефлоново уплътнение.
Има ли вариант отдолу някакси да отворя сглобката? Зегерката от коя страна се намира?
preslav - майстор
пет апр 21, 2023 5:01 pmChefo77 написа:
Така - бъркалката не мога да я махна, но на новата пекарна виждам някакво тефлоново уплътнение.
Има ли вариант отдолу някакси да отворя сглобката? Зегерката от коя страна се намира?
Ако изобщо е със зегер, то зегерът е от долната страна, но на някои пекарни валът просто е развалцован и се искат определени умения и инструменти за да се разглоби и остане годен за повторно ползване. Перката се маха с желание след изваряване (както споменах) - тенджера, в която влиза ваничката, вода в самата ваничка до нивото на "перката", вода в тенджерата дотолкова, че да не изплава ваничката, но целият възел да е под вода, търпение и напъване в едната и другата посока.
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на уплътнение за хлебопекарна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: