• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
ugeen - напреднал
Колеги,имам хлебопекарна Zelmer,но няма и за година ми се прецака уплътнението около оста на бъркалката.Какво мога да направя за да я възстановя.Уплътнението трябва да отговаря на сумата му и критерии:да не пропуска вода около оста,да издържа на триене,да издържа на висока температура и да е от безвреден материал.В сервизите предлагали смяна на целия съд срещу 40лв,но не може да сменям всеки път съда заради едно уплътнение при положение ,че струва колкото половината от цената на цялата машина.Освен това се чака около месец за нов съд.Дайте някакви идеи.Обмислям вариант за тефлонова втулка,но не знам как се държи като уплътнение,дали няма да пуска вода,а и знам че тефлона е канцерогенен.Не знам текстолита безвреден ли е и как е при висока температура.
LUSKO89 - напреднал
Аз мойта я ремонтирах одавна.Сваляш оста и на по нея търсиш такъв семеринг(мисля че беше,то е едно гумено с пружина) струва стотинки и става като оригинално.Само при монтирането внимавай че казанчето се криви от малко.
lov - майстор
Процедурата е същата както е писал колегата.Но ако се бавиш много ще стане още по зле. Там има едни зегерки и като пропусне уплътнението всичкото се намила включая и лагера. При мен се наложи даже нова ос да правя и лагерче. За ос ако си стигнал до там става от автомобилен клапан. А понеже спомена тефлонова втулка от горе над самия семеринг си има такава която прилича повече на пластмасова шайба. Толкова е тънка ама без нея не става защото пази семеринга от по едрите частици.. Ако всичко си оправил както трябва кара повече даже и от оригинала.
ugeen - напреднал
При мен е имало лагер, който се е смлял и останала само външната част.Височината на лагера е 5мм.Трябва да има лагер и уплътнение което е като шайба,както е писал колегата.Ако сложа семеринга ,няма да има място за лагер или е достатъчно само семеринга.
lov - майстор
Добре де няма ли някави остатъци че да се ориентираш. Не вярвам само на тефлоновата втулка да се надяват да спрат течностите към лагера.
Играл съм си с няколко модела но точно като твоята не съм отварял. А както казваш по спомени лагерната втулка при мен беше поне 10мм. Семеринката и тя е около 5мм дебелина. И отгоре шайбичката от тефлон дето ти говоря че пази от по едрите частици. На всичките едно и също. При такава къса втулка не се учудвам, че кара толкова малко освен да се осланят на лагеруването и на тефлоновата втулка и да са минали без семерина. Или пък да не съм те разбрал правилно и там да са сложили някакъв съчмен лагер. Нещо не се връзват нещата.
ugeen - напреднал
Всъщност оказа се, че е нямало никакъв лагер.Имало е само някакво силиконово червено уплътнение с височина 5мм и от горе метална капачка която го покрива ,да не се извади и ме заблуди че е остатък от лагер,но след като го извадих се оказа ,че не е такова.Над капачката имаше тънъка червена шайба приличаща на пластмаса.
Това е всичко което извадих.Определено нямаше останали много неща.
Вчера си купих лагер от SKF и семеринг,но ме притеснява ,че работната и температура е 100 градуса.По горе колегата казва че си е купил семеринг за стотинки,но едва ли издържа на температурата на печене,която и аз не знам каква е.Освен това семерингите не държат на сухо въртене.Смазката на лагерите не се ли опича.Това са нещата ,които ме притесняват.Интересно ми е да знам как се държат отремонтирани по този начин съдове.Какво показва практиката,мога ли да се доверя на обикновен семеринг.Има един руски форум в който са описани няколко начина за ремонт на съдове на Мулинекс,но нещо не ми допаднаха,вашите идеи ми харесват по-вече,но все пак ще са ми необходими и съветите ви,като хора с натрупан опит.
LUSKO89 - напреднал
От както я ремонтирах е печено 5-6 ти само хляб и за сега няма проблеми.Втулката и оста не ги смазах,само ги почистих хубаво с щкурка,така че да влиза и излиза свободно.Набих семиринга което не бе най-лесно,и тествах като налях вода.
lov - майстор
Спокойно каучука се пече при 200 С' при изработката. А вероятно ще намериш и силиконова, а те държат на още по високи температури. А лагерчето малко графитна смазка и толкова. Не му пречи че са такива температурите. Гледай само да не влиза вода и брашно вътре че то като се опече скапва нещата.
Chefo77 - майстор
Изравям темата от нафталина - някой да е свещенодействал по HD9046/90 на Philips? Започна да пуска течност от ваничката, в пекарната. Дори не мога да махна бъркалката, клещи ли се използват???
preslav - майстор
съб апр 15, 2023 2:25 pmChefo77 написа:
Изравям темата от нафталина - някой да е свещенодействал по HD9046/90 на Philips? Започна да пуска течност от ваничката, в пекарната. Дори не мога да махна бъркалката, клещи ли се използват???
Не е ли тефлонирана бъркалката? Когато си правих експерименти със сладка и лютеници редовно се заклинваше бъркалката - махането и ставаше с извряване на ваната във вода.
Не съм чувал някой да се е справил с ремонта на уплътнението по оста на бъркалката - на Мулинекса възелът беше неразглобяем, на Тефала би могъл да се разглоби, но после да се намери и смени пружинната шайба.
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на уплътнение за хлебопекарна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: