Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
tassel - специалист
Е, какъв е смисълът да се дюбелира, след като ще се лепи фибрана? Че и мрежата..... :?
IJAN - специалист
Това с дубелирането според мен е излишно.
Илиян Илиев™ - майстор
При замазка мрежата не се дюбелира. Слагат се подходящи дистанционери за да бъде мрежата в замазката, а не между плочата и замазката.

А и си има специална мрежа за замазки огъната така, че като я сложиш да си стои на около 1-2см от пода без да ползваш дистанционери.
chapara - майстор
tassel написа:
Е, какъв е смисълът да се дюбелира, след като ще се лепи фибрана? Че и мрежата..... :?
Не се дюбелира а се анкерира,най простия вариант е с арматура ,дупчиш,набиваш и закривяваш.Фибрана не се лепи-нарича се плаващ под,имам изпълнени 4000 кв.м. по този начин и настилка от гранитогрес отгоре ,препоръчани от проектант.4 бр анкери на кв.м. :wink:
tassel - специалист
А, какво ще стане, ако не се анкерира, а само се нареди така и отгоре мрежа и замазка? И, каква мрежа си използвал?
proekt - специалист
Даааа. Продължавам.

За плаващия под ако искате ще говорим допълнително. Горе долу съм съгласен, че има вариант и без да се лепи.

----------------------
А лепя фибрана и дюбелирам само поради следните причини:
- Главна: Правя го за СЕБЕ СИ!
- Други:
1. Не правя плаващ под.
2. Имам следния опит от работата си с различните видове фибран (За да не правя реклама за подробности на лични). 5-сантиметровия с цвят X е як почти като плоча. И при крив под пак ляга добре и не мърда. 4-сантиметровия с цвят Y не можа да обере кривините по пода и на доста места се наложи да режа, стържа лепило и да лепя наново. Тоест при крив под препоръчвам да се изглади с лепило за топлоизолация или друго подходящо.

Тесел, както казваш сигурно ще стане, само че на всяка цена трябва да вземеш грапав фибран, или ако е гладък да го надраскаш предварително с ръба на мистрията.
tassel - специалист
Дори и да мърда малко, като го затисна отгоре с мрежата и 5-6см замазка отгоре и после гранитогрес.......
Всъщност най-голямата ми дилема е, дали да използвам фибран или стиропор с по-голяма плътност, защото ми трябва височина и с него ще направя по-тънка замазка. А дебел фибран не мога да си позволя.
chapara - майстор
tassel написа:
А, какво ще стане, ако не се анкерира, а само се нареди така и отгоре мрежа и замазка? И, каква мрежа си използвал?
Фи 8,око 15 см,анкерирането бе по препоръка на проектанта.
tassel - специалист
Значи, ситуацията при мен малко се промени. Днес реших да поизкъртя и се оказа, че отдолу има стиропор. От най-евтиния. И мрежа. Мисля, че е от тази оградната, която се продава.... на правоъгълници. Не знам, дали е лепен или не, но смятам да го оставя и върху него да сложа 2-3см. фибран и да използвам същата мрежа.
chapara - майстор
Рипай у ЛЮТЕНИЦАТА :roll: смело :wink:

Тема "Армировка за замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: