• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
8180 - майстор
ArturDent написа:
Жокер: Ще ти каже ДА, защото няма законово основание да ти откаже Чисто и просто в ЗУТ НЕ пише че трябва да искаш "разрешение" от монополистите. Другото е импровизации на местните общински
Интересно, благодаря.
Преглеждам го този ЗУТ, ама целево и избирателно - не ми е любимото четиво.
А в общината си пишеше какво искат и като съвестни и примерни граждани бяхме готови да си "свалим гащичките".
Мамка му, да сме шмекерували нещо или по втория начин, или за "по-тънко" - всички и за всичко трябва да ставаме "специалисти по всичко".
Pipo71987 - специалист
Здравейте
Незнам колко въпросът ми се припокрива с тази тема,но не искам да спамя с други теми при положение,че въпросът ми е сходен.Та на него.... Имах стара къща която съборих с ясната идея да строя друга там.Ок до тук,пуснах документите за разрешителното за строеж с ясната идея имам си партидите за ЧЕЗ и ВиК,да ама не днес ми връщат проекта защото документа от ЧЕЗ не е становище а е удостоверение,че имам партида с мощност достатъчна да захрани новата сграда и всички консумативи.Та въпросът ми е някой който го е взимал това становище от ЧЕЗ или как да избегна да вадя нова партида(понеже си имам и искам да ползвам старата).А от ЧЕЗ продължават да твърдят,че нямат на идея как се издавя становище за съществуваща партида.Главният архитект на общината пък твърди,че има такова становище и че няма да приеме удостоверението и че може да издадат от ЧЕЗ становище.Благодаря за отговорите и съжалявам ако не съм формулирал въпроса правилно.
hideboom - помощник
Аз имам подобен казус къщата на селото ми е с два етажа, единият етаж е на чичо ми другият е мои , но електромера е един аз си ходя рядко там но има един хладилник които работи , в случая той си плаща тока но в един момент като започна да си ходя по често как ще разделяме тока, като аз ще го ползвам по малко , какъв е варианта да се раздели тази партида или по скоро се пуска нова партида с нов собственик ама цените дето ми казаха са 1000 лв за да ти пуснат нов електромер с нова партида
Sandman - специалист
пет ное 27, 2020 12:42 pmhideboom написа:
Аз имам подобен казус къщата на селото ми е с два етажа, единият етаж е на чичо ми другият е мои , но електромера е един аз си ходя рядко там но има един хладилник които работи , в случая той си плаща тока но в един момент като започна да си ходя по често как ще разделяме тока, като аз ще го ползвам по малко , какъв е варианта да се раздели тази партида или по скоро се пуска нова партида с нов собственик ама цените дето ми казаха са 1000 лв за да ти пуснат нов електромер с нова партида
Това цяалото на един дъх ли го написа? Понеже една точка не си сложил :-D
Трудно е за четене така.

По въпроса с тока, ако на всеки етаж има табло, тогава на твоя етаж си слагаш един електромер и плащаш по него на чичо ти. Той додава разликата и плаща цялата сума по официалния и така.
mironcho - специалист
Pipo71987 може и да не ви дадат становище. То трябва, когато се предполага, че трябва да се направи промяна или нещо ново и чрез него изказват какво мислят по въпроса. След него следват предварителен договор и окончателен договор. При вас тези стъпки са минати предварително, а удостоверението е документа, че сте се договорили с ЧЕЗ и че те нямат претенции кам вас. Достатъчен е. Прилагате копие към ел.пректа и продължавате по следващите инстанции.
Някак си трябва да го обясните на гл.архитект. Хрумва ми да приложите договора с ЧЕЗ, ако нямате - поискайте да ви дадат дубликат и приложете копие към проекта.

hideboom обичайната практика е за един имот (един нотариален акт) да има 1 еднофазен електромер или 1 еднофазен и 1 трифазен.
Ако етажите са отделни имоти, няма проблем да поискате (и платите) отделна тарифа. Ако не, вариантите са: контролен/и електромер/и за единия/двата етажа и сметката да се поделя; или да поискате трифазно захранване под предлог, че ще ви трябва за някаква машина и после да захраните единия етаж по старата тарифа, а другия по новата. За втория вариант не съм много сигурен дали ще мине.
hideboom - помощник
[/quote]

Това цяалото на един дъх ли го написа? Понеже една точка не си сложил :-D
Трудно е за четене така.

По въпроса с тока, ако на всеки етаж има табло, тогава на твоя етаж си слагаш един електромер и плащаш по него на чичо ти. Той додава разликата и плаща цялата сума по официалния и така.
[/quote]
в случая се говори че ще се вадят електормерите от жилищата , тоест трябва да си платим да изкарат таблото от вън на стълб, не знам дали няма да има вариант тогава да се направи контролен елетромер или направо нова партида
mironcho - специалист
Не трябва да плащаш да изкарат електромера на вън. Това си е работа на енергото, по тяхна инициатива и го правят когато им дойде.
Руди - майстор
пон ное 30, 2020 6:47 pmmironcho написа:
Не трябва да плащаш да изкарат електромера на вън. Това си е работа на енергото, по тяхна инициатива и го правят когато им дойде.
Енергото се ангажират да монтират и захранят електромерното
табло на стълба. Обаче участъка от стълба до главното табло
на къщата е за сметка на собственика, както кабела, така и
монтажа. Ако кабелът е докаран до електромера, енергото ще го
свърже.
hidrazin - майстор
вт дек 01, 2020 12:15 pmРуди написа:
Енергото се ангажират да монтират и захранят електромерното
табло на стълба. Обаче участъка от стълба до главното табло
на къщата е за сметка на собственика, както кабела, така и
монтажа. Ако кабелът е докаран до електромера, енергото ще го
свърже.
Когато енергото си изкарва електромера на улицата не дължиш нищо и за какъв кабел и какъв монтаж става дума?
При вече присъединен клиент то кабела или въздушното захранване си го има и само се мести мястото на електромера.
Това за което говориш важи само за нови клиенти. Или ако искаш да минеш от въздушно захранване на такова с кабел.
:partyman:
P.S. Преди време местното енерго изкара част от електромерите на улицата у наше село.
Подмениха им и въздшното захранване с кабел от новото табло до старото в къщата и то безплатно.
Но самото изпълнение беше отчайващо - кабела метнат по керемиди, асмалъци, фасадата на къщата ... дето им е най-лесно.
naster - майстор
ср ное 25, 2020 8:46 pmPipo71987 написа:
Здравейте
Незнам колко въпросът...
Коя община е това? Съобразена ли е част ел. в проекта да отговаря на мощността на съществуващата партида? Нямам спомен да сме имали проблем, но също ползвах старата партида.
  • 1
  • 2

Тема "Без отделни партиди - ел. и ВИК ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: