Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
crez - майстор
Лепи се само от външната страна, тази която преминава през задвижващите барабани. Допълнително залепващото парче се поставя върху залепващите страни на същата страна, а се чисти от зърната за да не поврежда барабаните като минава през тях.
plamenhar - специалист
Навремето роднина ми носеше парчета шкурка от изхабени ленти и съм виждал,че се лепят диагонално без застъпване с лепенка отдолу.Мисля,че лепилото се казваше Бизон с преса и загряване.
Mike - специалист
ebahti написа:
Mike написа:
Моля, да се въздържате с коментари от вида: Абе к'во си губиш времето шкурките струват два лева!
Off,не се сдържам,би ли споделил с аудиторията що ти е да влизаш в тоя филм като"шкурките струват два лв" :-D
Освен разхода, както е пояснил друг колега има и още една причина - размерите.
Ако лентовия шлайф не е от разпространения размер 75/457. а например е 50х686 или 60х400 и няма откъде да си купиш, какво правим тогава? :wink: Викаме неволята, нали. Или в Косталево, Врачанско всичко има? :razz:
lov - майстор
genkogenev написа:
Разбирам го колегата защо иска да лепи шкурки / разхода като брой е голям и се натрупва една цена ...../ само не ми е ясно как се премахва абразива от залепящата страна. Не ми се вярва да се лепи директно вътрешната страна към външната .
На ръка става с малкия шлайф. А оригиналната машина е с обикновен шмиргелов камък и шкурката се подава през един водач и се отнема точно определеното място и става даже под наклон защото се използва овала на камъка. Проста конструкция която може да се изпълни в домашни условия.
Алксандър Марков - специалист
Здравейте, понеже и аз от скоро се сдобих с комбиниран шмиргел/лентов шлайф(или грайндер май се нарича), да питам който е лепил ленти на какво лепило се е спрял. По горе прочетох че трябва да е ацетоново? Някой да има пряко наблюдение. Моят работи с лента 50х686, а такиви намерих само един вид. Няма разнообразие, а аз искам да си направя комплект за различни цели: по ситни, по едри и т.н.
Моля, някой да ми препоръча конкретно лепило, ако го е правил?
EDI - майстор
Това не е ли стандарта на РАЙДЪР.Ето ти готови ленти, не си играй да лепиш - http://www.tashev-galving.com/425925-20 ... 0%BC%D0%BC тук са от 80 до 180.
Алксандър Марков - специалист
EDI написа:
Това не е ли стандарта на РАЙДЪР.Ето ти готови ленти, не си играй да лепиш
Същия размер 50х686, само дето моят е лидалски за 70лв.
Определено не ми се занимава като за 15-20 лева ще си направя достатъчен набор от шкурки. Тези ги гледах но са все едри(180 е макса), а на мен ми се иска 300-500-800.
Искам да мога с тях да си точа ножове. Може и да не става така де? ама така си мисля :?
bimbo - напреднал
tip top sc2000 страшно лепило издържа и на топлина пробвай няма да съжаляваш
wanderer - специалист
лично аз съм лепил лента на текстилна основа полууспешно с TIGROSTIK. казвам полууспешно защото като здравина нямаше проблеми, но не успях да зануля двата края както трябва, все пак при шкурка 40 не е лесно. а и текстилната основа беше по мека и калпава от тази на оригиналната лента. на снадката ми притропваше и в крайна сметка продължих да си купувам оригинални ленти. става въпрос за лентов шлайф PROMA. иначе споменатото лепило съм го срещал по разните продавалници не много по скъпо от споменатите по горе, лошото е че е 1 кг или литър, не помня точно.
Найденов - специалист
Виж това дали няма да ти помогне:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XG59E9vI6lg[/youtube]

Тема "Лепене на шкурка за лентов шлайф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: