Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
mariayn - специалист
Здравейте ,интересуваме какво е маслото в перфораторите и къде мога да го закупя .
smlxl - специалист
Като си носих перфоратора за профилактика в сервиза на спарки ми казаха от време на време да сипвам по капка автомобилно масло отпред в патронника, като преди това с отверка натисна буталото навътре. Предполагам за този случай питаш.
mariayn - специалист
Не става въпрос за в самата машина .
skrijo - специалист
Високо оборотно .
mariayn - специалист
А някаква марка ,може ли да ми подскажете .
Илиян Илиев™ - майстор
Ми то за двигателите и за скоростните кутии не е бавно оборотно. :?

edit: Даже и грес има за високи обороти. Човека иска марка или някакви там параметри, а не остроумни мнения.

п.п. Към автора: Ако тук не ти отговори никой питай в сервиз на хилти, бош, спарки, макита и т.н., все някъде ще ти кажат и евентуално продадат. :wink:
VBG - специалист
при перфораторите се ползва грес, а не масло.
За марка, примерно Hitachi Electric Hammer Grease A.
Може и по-евтина грeс да се ползва.
sian - специалист
Ако машината на колегата е перфоратор няма откъде да вкара смазка, може би става дума за малък къртач, той отгоре има капачка която се отвива. Може спокойно да слага масло през нея. Също така и през горния ключ за спиране на въртенето(ако има такъв) Отвива 3-те винта маха ключа и през отвора налива масло. Маслото да е по-гъсто. По 10-20 грама за всеки отвор.
marian1 - майстор
хм... без много инфо е малко трудно.
Моят опит:
Преди години имах Хилти Т12, отворих го за профилактика и беше с масло, а не с грес.Намерих си човек в сервиза и той ми отля и малко за напълване.Маслото беше едно тънко и жълтеникаво.Миналата година ми правиха профилактика на Т2-ката, пълниха я с грес.При пълнене трябва все пак да се гледа някаква норма - ако е малк няма да върши работа, ако е много ще го изхвърли и ще загрява повече машината.Така че, хубаво е автора да пусне все пак за каква машина става дума- иначе всичко друго е гимнастика на пръстите :mrgreen:
mladkal - майстор
преди време се борих с едноMETABO KHE32 Бях го разкостил на съставните му части и да си призная честно то от никъде не даде признаци за наличност на МАСЛО. Изцяло пневматичната му част бе с грес
Ако желаеш да прочетеш => цъкни нежно и с любов :lol:
Тъй де - от машина до машина има разлика...

Тема "Какво е маслото в перфораторите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: