Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
MamaMy - майстор
Дръпни това упътване пдф за къртач makita hr 5001s. Там има описано какво масло и какво количество се използва за различните възли. Аз го дръпнах по погрешка.
Илиян Илиев™ - майстор
Бе по принцип има къртачи с масло, Аз съм виждал поне 3 различни, но не си спомням марка. Доста дърти бяха. От едната страна има прозорче, което служи за следене на нивото, но не съм се интересувал никога за подробности.

А перфоратор с такова прозорче не съм виждал. Демек искам да кажа, че под перфоратор разбирам дрелка с ударна функция, но не знам дали тълкувам думата правилно.
Армагедон - специалист
Илияне с мнението ти : под перфоратор разбирам дрелка с ударна функция не мога да те позная на фона на компетентните ти мнения... Аз лично имам едно хоби перфораторче, което ползавам основно , като къртач BP - 540CE SDS-Max и е с грес. Като види зор леко протича отгоре и в началото си мислех , че е масло.
Илиян Илиев™ - майстор
Ми така го разбирам, кво да се прави. Допир със строителството не съм имал в България и ми се губят много термини.

Те такова точно като това дето даваш пример(по форма демек) съм виждал с прозорче и вътре се вижда маслото.

Иначе аз си мислех, че ето това е перфоратор, защото тук му викат таселаторе, демек да пробиваш дупки в стената за разни дюбели. А при някои модели има и функция само за къртене.

Изображение
marian2784 - напреднал
да и аз за това симисля и маслото освен хидавлично(мисля че е такова)не смятам че ще промени нещо каквотои масло да сложиш и да в италия всичко е таселаторе
Илиян Илиев™ - майстор
На онова, което Армагедон е дал за пример тукашните му викат мотопико пиколо. Докато търсех снимката по горе видях на сайта на деволт, че си е написано перфоратор, разговорното наименование си е друго и те така.

А да не разводняваме темата, че е за маслото вътре, а не за названията.

п.п. Иначе на патронника на всеки му е ясно, че се слага грес преди употреба. Дайте да разнищим вътре какво се слага и при кои модели евентуално.
marian2784 - напреднал
в упътването на хилти за един техен пише че се сипв някакво тяхно масло,но не мисля че има значение вида,но тук слагат хидравлично и за смазване на машините,затова писах хидравлично
VBG - специалист
аз на това от снимката по-горе казвам дрелка с ударна функция.
Под перфоратор разбирам машина, чиято основна функция
е пробиването чрез удар(натиск) и която има функция за ниски обороти.

Това не е по темата, но как да направя форума на български език?
Mного гурбетчии се събрахме тук. България на три окиана. :supz:
На това чудо дали му трябва смазка? :-D
http://techstation.wordpress.com/2009/0 ... B0-%D0%B4/
bullet - специалист
Ами аз ползвам ей такова дърво, което между дръжката и ключа горе има капаче, което като се свали се добавя грес. В комплекта имаше кутийка с грес.

Прикачен файл

1_big.jpg
1_big.jpg (17.65 KиБ) Видяна 8175 пъти
pasat - специалист
Аз позвам BOSCH GBH 4 DFE. Водят го перфоратор. Като го купих преди 4 години лятото на ден работеше не по малко от 5 часа и много загряваше (чисто нов) . Но не спираше да бачка. Та две години по-късно един ден реших да видя какво е състоянието на греста - боза беше станала. След чистене на старата грес и смяна с нова през 4, 5 месеца до ден днешен ми служи вярно. Много съм доволен, да чукна на дърво. Греста ми го снабдява едно момче от Пловдив, който работи в едноименният сервиз.

Тема "Какво е маслото в перфораторите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: