• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Trakehner1 - специалист
Ще съживя темата :)

Имам равен двор, около 70квм, може би по-малко. До сега косих с електрическа косачка 1400W (Mountfield) и съм решил да купя нещо, с което да кося по-бързо, особено пролет и есен, когато тревата е мокра. Има външни контакти, но имам осветителни стълбове и фонтан, които пречат на кабелите поне докато не изкарам 1/3. Като цяло ако е суха тревата за около 25мин съм готов, като ме бави доста спирането да хвърлям събраната трева, коша е 35л.

След малко четене по UK форумите съм се насочил към Honda HRG 466SKEP, но започнах да се замислям дали е най-добрият вариант по следните причини:

* искам да мога да я свалям в мазе, защото може да я чопнат навън под терасата, а тази я дават 33кг
* малко ме притеснява зареждането с бензин и масло, имам щампован бетон и не ми се иска да го подлея
* дали предвид размера си ще е достатъчно маневрена и като цяло ок ли е за такъв двор, гледам, че я дават за косене на големи площи

Та въпросът е, дали все пак да не мисля вариант за нова електрическа, но по-мощна и с по-широк нож? Гледам, че са по около 500-600лв, Хондата е 990лв, разликата не ми е драма. Единствено, може би, размерът и теглото и ме притесняват, но ще се радвам на мнения.
PIP - майстор
Бензина го сипвай когато косачката е на тревата. С маневреността няма да имаш проблеми, работата с кабел е доста по досадна, така че и това не го мисли. Според мен единствения минус е, че с тая малка площ косачката ще работи много кратко. Обмислял ли си варианта за косачка на батерия. Иначе хондата изглежда много добре и ако не те притеснява цената това е марката.
  • 1
  • 2

Тема "Избор на моторна косачка Viking vs. Partner" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: