• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
forski - специалист
Здравейте колеги,предстои ми покупка на моторна косачка и след ровене из нета се спрях на тези две марки Viking и Partner.Точно определени модели не съм избирал но общо взето бюджета който съм отделил е около 650лв.
косачката ще се използва за косене на дворно място което е около 500кв.м
За момента в моя бюджет се вписват примерно ето тези модели :
http://profesionalni-instrumenti.com/38 ... 550CM.html
При тази косачка ми харесва това че има два режима на събиране на тревата - в кош и BioClip.

http://www.stihl-bg.com/products/detail ... ing-mb-443
Това е което харесах от косачките на Viking.

Принципно и двете са с двигател Briggs&Stratton като Viking е с 24м.гаранция а Partner с 12м.гаранция,и двете марки имат представители тук така че при евентуален проблем ще са ми под ръка.
Това което ме интересува е коя от двете марки се слави с по-голяма надежност и е по-безпроблемна при правилна експлоатация.Натоварването няма да е голямо,както споменах дворното място е около 500кв.м и ще се коси веднъж седмично,терена е равен и изчистен.
Електрическа не ми върши работа защото поляната която ще кося е продължяние на дворното място и за да я обиколя цялата ще ми е нужен удължител с над 50м.кабел.

Помагайте :) :? :)
forski - специалист
Koлеги никой ли няма наблюдение б/у една от двете марки,вие каква градинска техника използвате :?
мен ме вълнуват точно същите въпроси, ситуацията е идентична.
forski - специалист
Никой нищо не казва колега,Партнер са ниския клас машини на Хускварна но въпроса който ме вълнува е нисък,нисък ама колко е нисък този клас ???
По-цената на косачката не ми се вижда много нисък този клас машини а може и да греша :?
За Викинг пак същата работа,представят се от Щил и толкова,но по-качествени ли са от Партнер или са на едно дереже нямам никаква идея,затова питам тук ноооо никой нищо не казва.
reevil - специалист
Викинга са австрииска фирма собственост на Щил.
Опита ми е с малка електрическа косачка Викинг за към 300лв и си е доста читава и удобна. Кося 120квадрата райграс всяка седмица и изобщо не ги усеща.
Като знам малката каква е оса бензиновата ще е голям звяр.
STrifonov - напреднал
forski написа:
Никой нищо не казва колега,Партнер са ниския клас машини на Хускварна но въпроса който ме вълнува е нисък,нисък ама колко е нисък този клас ???
По-цената на косачката не ми се вижда много нисък този клас машини а може и да греша :?
За Викинг пак същата работа,представят се от Щил и толкова,но по-качествени ли са от Партнер или са на едно дереже нямам никаква идея,затова питам тук ноооо никой нищо не казва.
Основната разлика между Викинг и Партнер, е че Партнер е с метален косилен апарат(метално шаси),а Викинг е с пластмасов.
PIP - майстор
Първата косачка няма самоход, което е много важно. Аз съм работил временно с повредено задвижване на косачка и е страшна мъка. Иначе и двете са любителски модели и не бих ги препоръчал за ползване в дългосрочен план.
Марката за косачки от моя опите е само една – Honda
За малко повече пари можеш да намериш нещо подобно на това, което е класи над горните две и ще ти служи безпроблемно дълги години.
bobibr - помощник
Аз миналата година си купих такава http://www.storum.eu/Partner-40-450C и съм доволен лесна е за обслужване и косене с нея
vasilev - специалист
Аз имам храсторез на Partner и съм много доволен.Две години ми върши идеална работа въпреки коментарите на "големите разбирачи" че съм си бил хвърлил парите напразно.
forski - специалист
Колеги аз се спрях на Partner 51-450SM,има си и мулчиране и странично изхвърляне.Кош няма но на мен не ми е нужен,поляната която ще кося е 500кв.м. и мисля да я карам само на мулчиране.Цената също е добра 450лв. с две години гаранция,не мисля че при правилна експлоатация ще се прецака нещо кой знае какво по-нея.
  • 1
  • 2

Тема "Избор на моторна косачка Viking vs. Partner" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: