Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Някой има ли информация за ТТК70S
valmet - специалист
Здравей колега!
Какво по-точно те интересува за него?От къде да си купиш или имаш проблем с него?
Задай по-конкретни въпроси,за да ти се дадат ясни и точни отговори. :wink:
Имам проблем пускам го да работи но не събира вода .А от прозорците капе вода.Някакви идеи.
Georgi_G - специалист
Каква е температурата в стаята? Вероятно знаете, че колкото е по-студено, толкова е по-ниска ефективната работа на уреда.
Има и достатъчно място около него нали и не е заврян в някой ъгъл?
Филтъра също ли е почистен?
Ако и при 21,22 градуса не събира вода, тогава има проблем.
Стаята се отоплява с климатик постоянно около 22-24 градуса е.Уреда е чисто нов
bobyl - специалист
pawe75 написа:
Имам проблем пускам го да работи но не събира вода .А от прозорците капе вода.Някакви идеи.
Този модел има четири режима на работа , единият от които е "Пречистване на въздуха" . В този случай уредът единствено осугурява циркулация на въздушния поток през филтъра, без да коригира влажността.
Прегледай инструкциите за употреба и го слжи в режим на работа какъвто желаеш .
Georgi_G - специалист
Да не останала някоя част от опаковка, примерно по филтъра и да възпрепятства циркулацията на въздуха?
Ако не е и това, директно към магазина или сервиза. За друга причина не се сещам.
hygro - майстор
pawe75 написа:
Имам проблем пускам го да работи но не събира вода .А от прозорците капе вода.Някакви идеи.
Най-вероятно си купил TTK70S при мен или при някой от дистрибуторите. Какъвто и проблем да има, не се притеснявай да звъниш за консултация на фирмения телефон.
Прикачен файл:
panel.jpg
panel.jpg (75.51 KиБ) Видяна 10152 пъти
Вероятно уредът не е в режим на осушаване. Натискай бутона "MODE", докато светне индикацията за режим "AUTOMATIC".

Много е важно осушителят да бъде поставен така, че вентилаторът му да осъществява максимално добре циркулация на въздуха в помещението. Ако е поставен в неподходяща ниша например, действието му може да се ограничи само върху тясното пространство около него. В идеалния случай уредът се поставя близо до средата на дългата стена на помещението и въздушната струя се насочва успоредно на стената, за да завърта въздуха в цялото помещение. С помощта на дефлекторите са възможни и други посоки на циркулация, например във вертикална посока.

Осушителят трябва да е максимално далече от отоплителните прибори. Въздушната струя на климатика трябва да не е насочена близо до него. Ако осушителят е в обхвата на отоплителния прибор, най-вероятно няма да сработи изобщо, а ако въпреки това включва, ще работи изключително неефективно. Правилото звучи на пръв поглед малко нелогично - кондензационният осушител е по-ефективен при по-високи температури, но за да е така, трябва да се поставя в най-студената част на помещението.

Резервоарът за кондензат трябва да се поставя внимателно, за да може поплавъкът на защитата от препълване на функционира правилно. Ако свети индикация "FULL", то или резервоарът е пълен или не е поставен в гнездото. И в двата случая приборът няма да функционира. При доставката ключът на датчика за ниво може де е покрит с предпазна лепенка - ако има такава, индикацията "FULL" ще свети непрекъснато и лепенката трябва да се отстрани при първоначалния пуск.

Ако на светодиодът "LO" свети, то влажността в помещението е под 60%, т.е. намира се в допустимите граници и не се налага допълнителното й понижаване, съответно приборът няма да отделя влага, освен ако не включим принудителната му работа в режим "CONTINUOUS".

Другият начин да принудим осушителя, да поддържа по-ниска влажност от необходимата, е режима за сушене на пране "DRY CLOTHES".

При температура в помещението от 20°C кондез върху прозорците може да има дори и когато относителната влажност е под 60% - достатъчно е стъклото да изстине до 12°C. Ако в стаята е 25°C, кондензът върху стъклото ще се появи при 16,7°C! За причините за този парадокс виж графиката тук: http://www.hygrooptima.com/humidity.html

И изобщо - каквито и забележки или въпроси да имаш, звъни тук без каквито и да е притеснения.
kocetoo - специалист
Имам възможно най-евтиния осушител и просто съм възхитен от това, че жената простира вкъщи и няма грижи с конденз по стъклата, както и че няма мухъл никъде в къщата. Поставен е в ъгъла на една от стаите и единствен огледам да са отворени всички врати, когато сме на работа. Най - вероятно не си пуснал режим като хората! Препоръчвам такъв уред на всички, които не ползват простора навън. По- добро решение за справяне с мухъл, влага и конденз НЯМА!!!
Sevdo2000 - напреднал
Здравейте. Само се възползвам от темата, защото не искам да създавам нова защото ми изглежда малко перпетуум мобиле това което ще напиша. Отоплявам се на парно и общо взето въздуха ми е сух, но тъй като нямам възможност да простирам навън, особено зимно време, всички дрехи се сушат вътре, та за това основно ще се ползва. Което си е почти неоправдана покупка, та се чудя да му измисля и друго приложение за лятото (нещо като оправдаване на парите). Чудех се на принципа на адиабатните охладители, които работят по - ефективно със сух въздух и при насищане с влага, им пада капацитета. Та ако работят в синхрон двете машинки дали ще е по - ефективна (нямам възможност и за климатик). После се замислих (общо взето си ги смятам за глупост тези охладители и не е оправдано да се дава и лев за тях), дали един по - голям рехав филтър, периодично навлажняван да се сложи пред решетката за засмукване на влагоуловителя. Но пък прекаленото мокрене, пръскане може да повреди уреда. Може би пред издухвания (сух) въздух при насочена струя да се постави филтъра... Реално самия влагоуловител отделя също топлина от загубите си при работа, дори и минимална, та има вероятност да загрява допълнително въздуха ? Та изобщо може само и глупости да си мисля ... :) Вие какво мислите за това?

Тема "Влагоабсорбатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: