Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
GreenBrother - напреднал
8180 написа:
Ако си от СФ. да ти кажа два зъботехнически магазина. Може и телефон да изровя.
От София съм.
8180 - майстор
GreenBrother написа:
От София съм.
Не знам дали имат и дали ще свърши работа такова въженце (трионче), но не боли да питаш - имат разни странни работи, но трудно се сещат като не им е по стндартното приложение и жаргон.
Дента свет - Козлодуй 100 - 832 31 33
Булад Дент - Коперник 44 - 971 48 44
Потърси ги и в нета.
Иначе съм за темпертурните методи.
Lans Link - специалист
На времето четох в едно списание/може и руско да е/ - наливаш в стъклената бутилка обикновено олио за готвене до където искаш да я срежеш.След това нагряваш върха на парче желязо до червено и го потапяш в маслото/бутилката/.Чува се леко пукане и готово.Ако искаш отливаш малко олио и пак така - получава се стъклен пръстен.
Не съм го пробвал,но мисля,че ще стане.
Успех
GreenBrother - напреднал
Мерси за полезните съвети! За съжаление при зъботехниците ударих на камък, а не се сещам с какво бих могъл толкова силно да нагрея желязо. :? Нито имам горелка, нито нещо друго, което би било подходящо. :/
ivanhd - специалист
През почивните дни пробвах да "срежа" бутилка с вълнен конец и спирт...
Ето първия опит: Изображение

Последван от няколко още по-несполучливи...

Ето и последния опит : Изображение
Бутилката от сокчето е доста дебела...
Конеца трябва да е доста дебел...
Въпреки всичко не става равен ръб. Може и аз да греша. Ще чакам други опити и отзиви!
stiv1961 - майстор
А напълни ли бутилката с вода до нивото на което искаш да я срежеш?
GreenBrother - напреднал
На мен ми казаха да сложа някакъв канап и да го запаля, после да потопя бутилката в студена вода. Вчера пробвах, но бутилката беше мокра и канапът се намокри. Тези дни ще пробвам на суха и ще пиша какво е станало.
ivanhd - специалист
stiv1961 написа:
А напълни ли бутилката с вода до нивото на което искаш да я срежеш?
Не, не съм пълнила бутилката. (пиша от профила на милото) Потопих дебел вълнен конец в спирт за горене и запалих. Той горя около 8-10 секунди и сам загасна. Тогава веднага пъхнах бутилката в кофа със студена вода. (от герана) Спука се веднага. Но доста криво. Мен не ме устройва този ръб. Трябва ми доста по-право и гладко да е отрязаното.
stiv1961 - майстор
Преди много години съм рязал така бутилки от кока-кола,но нямам спомен вода ли наливах или олио.Значи наливам течността на нивото на шнура,запалвам шнура и от температурната разлика между стъклото над и под нивото на течността стъклото се пука точно по ръба.Пробвай с вода,ако не стане-с олио или някакво масло/или друга по-гъста от водата течност/.Дано се получи :)
П.П.Опитай се с шнур напоен с газ за горене/но да не се стича надолу по бутилката/-канапа трябва да гори по-дълго време,8-10 сек.са малко.Спомням си,че горната част на бутилката сама се откъсваше от долната/здрава/част.

Тема "Как се реже стъклена бутилка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: