Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
GreenBrother - напреднал
Можете ли да ме посъветвате как да срежа дъното на стъклена бутилка? Става ли с ножовка?
EDI - майстор
Имаше май вече такава тема, потърси я.Иначе с нагряване и рязко охлаждане, с диамантено въженце или диамантено трионче.Може и с дремела, с диамантено дискче на високи обороти.
peshev-ko - специалист
Потапяш вълнен конец в спирт,намотаваш го на бутилката на височината,която искаш и палиш...
Georgi_G - специалист
peshev-ko написа:
Потапяш вълнен конец в спирт,намотаваш го на бутилката на височината,която искаш и палиш...
Така си правехме дебелостенни чаши от старите бутилки от кола.

Ех, разни детски спомени!!!
GreenBrother - напреднал
Благодаря на всички за бързите отговори!
ivanhd - специалист
Успя ли да го направиш? И мен ме интересува.
GreenBrother - напреднал
За съжаление не мога да намеря елмазено въже или трион. Като питам в магазините ми казват, че не са чували такова нещо. Някой има ли представа къде мога да намеря?
8180 - майстор
Ако си от СФ. да ти кажа два зъботехнически магазина. Може и телефон да изровя.
GEORGI5959 - специалист
Не ти трябва елмазено въженце, става и с обикновен канап. Навиваш една намотка около бутилката. С едната ръка държиш бутилката на края на масата, с другата ръка държиш единия край на канапа. Един помощник държи от другата страна. Двамата започвате да движите последователно в двете посоки десетина секунди и после веднага поливаш със студена вода. Пука се точно където се е движил канапа. Бутилката трябва да е суха и около стайната температура.

Тема "Как се реже стъклена бутилка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: