• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
milen56 - специалист
Здравейте.Става въпрос за две стаи в селска къща, които са с обща вътрешна стена.Едната е спалня, а другата ще се използва за дневна и в нея ще се пали печка за готвене и отопление.Въпроса ми е, може ли да направя една дупка в стената зад печката която е вътрешна и да изкарам от там кюнците с една лира и да ги включа в комина на спалнята? Идеята ми е да се затопля и другата стая без да се пали печка и там.Дали ще има тяга комина с тези чупки на кюнците?
Чаро - Акълия
Ще стане, ако спазиш някакъв наклон на кюнците или поне гледай да не се полчава обратен такъв.
Колкото повече кюнци в стаята/стаите, толкова повече топлина остава в къщата.
Пробвано е и се получава .
Комина е наред, нали?
Тани - модератор
Ако прекалиш с дължината ще се получи конденз , което хич не е приятно - много цапа и мирише! Тогава може да пробваш да махнеш лирата!
djjimmy66 - специалист
Става, никакъв проблем, само, както е казал колегата, да се спази наклона! Преди години го правихме това с един приятел /лека му пръст/, в квартирата ми: дупка в стената, измазахме дупката отвътре с цимент и пясък и монтирахме по една розетка отпред и отзад на стената. Никога не е пушело или създавало проблеми, в момента там живее друг мой познат и си го ползва без грижи. Успех!
bulhomes2 - майстор
У нас нямаше как да са по-къси и са 5-6 метра и 3 кривки. Конденза е в комина, но кюнците се налага да ги чистя през 2-3 седмици - иначе спира да тегли. Брат ми е с 2 метра кюнец с 2 кривки - даже не знае как се чисти кюнец. И двамата сме на последни етажи. И в двата случая говора за кюнците в съседната стая. Иначе за топлене - топлят.
ZMeyGorianin - майстор
Виждал съм печка на дърва от онези ниските , дето се готви на тях вградена в стената между две стаи. зарежда се и се готви в кухнята, а гърба на печката топли и спалнята!
Chefo77 - майстор
Ние бяхме така в стария апартамент - малко Прити в едната стая, 20-ина сантиметра нагоре, кривка на 90 градуса, през панела, в другата стая кривка 90 градуса, лира с 5 ребра, оттам вертикално до нивото на комина, 90 градуса кривка, и 3 метра прав кюнец. Топлихме и двете стаи без грижи, само да има кой дърва да носи ... :)
milen56 - специалист
Благодаря за съветите, значи ще стане.
vavel - напреднал
Чаро написа:
Ще стане, ако спазиш някакъв наклон на кюнците или поне гледай да не се полчава обратен такъв.
Колкото повече кюнци в стаята/стаите, толкова повече топлина остава в къщата.
Пробвано е и се получава .
Комина е наред, нали?
А ,как трябва да е наклона???
илко илиев - специалист
откъм печката към розетката на стената
  • 1
  • 2

Тема "Кюнците през стената,дали ще стане?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: