• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
goss - напреднал
Здравейте. Много интересна тема. И аз мисля да пробвам този метод за отопление на 2 стаи. Ще ви бъда благодарен ако качите някоя снимка и споделите своя опит /включително и за пробиването на панелна стена в апартамент/. Бих искал да знам и какъв наклон е най подходящ?
svetoslavoff - специалист
От 2г се топлим така на вилата. В дневния тракт печка тип камина със заден отвор за димните газове на 15см от стена. Отвор в стената, парче кюнец с лек наклон с около 2см мин вата около него да не прегрява стената, розетки от двете страни, подмазани с топлоустойчива смес на теразид. От задната страна в спалнята кривка, лира от масово продаваните, кюнец около метър, пак кривка и през стената почти вертикално се връща в комина. Доволен съм. Досега не съм чистил нищо, но се каня като се стопли да направя една ревизия.
goss - напреднал
Благодаря. Добре си се сетил за огнеопораната вата. И аз се чудeх дали няма да има нужда от нещо подобно. Доколкото разбирам твоите кюнци 2 пъти преминават през стената? Аз мисля да вкарат кюнците в комина на другата стая. Само ме притеснява, че трябва да пробия дупка в панела.
Последна промяна от goss на съб мар 31, 2012 10:02 am, променено общо 1 път.
svetoslavoff - специалист
Да добавя, като монтирах всичко, обмазах тънко всички снадки с топлоустойчив силикон, уж да не се губи от тягата. Да, преминават 2 пъти защото нямам друг комин. Ако те затруднява дупката, строителните фирми предлагат такава услуга.
goss - напреднал
Браво. Много сериозно си се заел с работата. Нямаш ли някоя снимка за да видим какво си направил?
svetoslavoff - специалист
За goss. Завърти ги на 90гр.
Поздрави!

Прикачен файл

P1030717.JPG
P1030717.JPG (66.07 KиБ) Видяна 5888 пъти

Прикачен файл

P1030716.JPG
P1030716.JPG (103.3 KиБ) Видяна 5888 пъти

Прикачен файл

P1030715.JPG
P1030715.JPG (77.95 KиБ) Видяна 5888 пъти
goss - напреднал
Благодаря за снимките. Много добре е станало!
Здравейте!Виждам,че темата е стара,но за мен сега е много актуална.Имам печка ,,ЧУДО''Роза Емайл,кюнци,кривки и две лири с пет ребра.Бих искала да отоплявам две съседни спални разделени от една стена,на която е и комина,за който има отвор и в двете спални.Печката е в едната спалня.Дотук си мислех,че всичко е ОК,викам майстор да пробие дупка,сглобявам кюнци и лири и готово.Прочетох обаче вашите мнения и се оказа,че трябва да се спазва определен наклон /за да няма конденз/,определена дължина на кюнците,да се измаже дупката с топлоустойчива смес и още важни тънкости,които явно са работа на човек,който разбира конкретно от тези неща.Та въпроса ми е насочен към някой от вас,който би се наел да свърши тази работа както си трябва, срещу съответно заплащане разбира се.Става въпрос за София кв.Манастирски ливади.В случай,че някой прояви интерес да ми помогне : e-mail: noreto13@gmail.com или тел:0877763973 Елеонора.Предварително ви благодаря.
Здравейте.Педи известно време споделих тук с вас желанието си да отоплявам две стаи с една печка,, Чудо'',кюнци и 2 лири.Изключително ми бяха полезни всички мнения и идеи , които прочетох във форума.Много благодаря на онези от вас,които се отзоваха на молбата ми да помогнат в това ново за мен и за някои ,,странно'' начинание :))).За тези хора във форума,които са на моята изходна позиция и се колебаят , ще споделя :Системата работи чудесно.Благодарение на идеите и перфектната работа на Новоселски /също участник в този форум/ ,в момента се радваме на добре изглеждаща и ефикасна система за отопление на две съседни спални с една печка ,,Чудо'',кюнци през стената и две лири.С една дума ,,от нищо-нещо'' и работи идеално! =D> Благодаря ви ! O:)
Hoвoceлckи - майстор
Изображение Моля, моля :)
Решението е малко особено, но такива са обстоятелствата. Все пак идеята може да е полезна на някого ...

Прикачен файл

чудото.jpg

Прикачен файл

лири в другата стая.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Кюнците през стената,дали ще стане?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: