Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
road_runner - специалист
Колеги,
Имам балкон, който беше с парапет върху мраморен перваз. Парапетът е изрязан с флекс, като мраморът не е махан, а върху него е закрепена ПВЦ дограма, т.е от 20 см от пода почва стъклопакета та чак до тавана.
ПРи поставянето на дограмата я нивелираха с трупчета около 2 см високи след което и пуснаха пяна.
Пяната е изрязана и отгоре е направена директно замазка с теракол.
Проблемите са следните- първо напукване- явно е, че тераколът е тънък слой и се напука след около 3-4 месеца. На места даже почва да пада и трябва да се замаже наново.
Второ, макар че отвън, преди да поставят стъклопакета, нанесох върху теракола силикон за уплътнение , при по силни дъждове през замазката някак си просмуква вода. Непонятно как но е факт.
Не съм сложил первази, което явно е пропуск, защото мраморът, който играе тази роля, е равен и задържа вода. а стърчи примерно 10-на см пред дограмата. Освен това балконът е външен и има завой, не може да се сложи перваз на облия участък. Поне аз завиващи первази не съм виждал:)
Та дайте ми акъл как да се справя първо с влагата- достъпът е труден, тъй като трябва да се наведа през кръста през прозореца, а освен това вече има силикон. Какво може да уплътни по-добре, като нямам как да махна силикона, т.е трябва да е върху него. Тъй като просмуква влага има ли опасност с времето да ръждясат винтовете, които държат дограмата в мрамора и да стане беля?
Второ как да направя замазката да не се напуква- мислех си някакви мрежи, или пък да и сложа боя някаква или лак дори .
Не съм много опитен в подобни процедури, така че всяка идея е добре дошла и извинявайте , ако съм ви отегчил с дългото описание
ltg - напреднал
Не може ли да се свалят стъклопакетите, да си направиш едно хубаво измазване отвън с наклон, така, че да се оттича водата или да направиш някаква ламаринена престилка, която да предпазва проникването на вода м/у дограмата и мрамора като м/у нея и дограмата уплътниш с качествен силикон?
road_runner - специалист
ами за можене може, не ми се сваля стъклопакета, но евентуално ще си взема една вишка за 20ина лв на час, явно ще е напролет и ще направя точно както ти казваш- някакъв наклон
върху силикона ще хване ли обаче такова измазване
johan_76 - напреднал
Ламаринена обшивка с подходящата широчина,от край до край+силикон по горния ръб.Целта е свободно да се отвежда падащата вода.Може и сега да се направи,стига да хванеш малко по-хубаво време.Понеже е сух процес няма да имаш проблеми.Тя се хваща с винтове за профила през 30см.Успех! :supz:
velsi - Почетен майстор
И защо да е ламаринена обшивка, а не най-обикновен алуминиев прозоречен перваз? Това е най-лесния начин, стига мястото да го позволява.
jekasus - майстор
Я прочетете пак първия пост, защото не става ламарина и алумина.
velsi - Почетен майстор
Това за 10-те сантиметра не е пречка. Алуминиеви первази има с ширина до 30 см. А това, че имало заоблен участък... ами че дограмата и нея заоблена ли я направиха? Прави се на някоко елемента, с рязане под ъгъл и се вземат всякакви завои. Играчка е, но става. И най-важното - няма да му тече.
jekasus - майстор
Грозни са тия первази, пък и да покрият мрамор. А как ще изглежда отвън? Грозно.
Бих лепнал цокъл от мрамор 3см х 2см по дължината на дограмата с санитарен силикон или "салам".
velsi - Почетен майстор
Че са грозни спор няма. И аз не ги харесвам. Лепенето на още мрамор и добавяне на силикон е добро решение, но силикон и сега имало, пък тече. Така, че може пак да стане същото. Аз предполагам, че при нанасянето на силикона не е почистено и обезпрашено добре и силикона не е нанесен качествено. Иначе не би трябвало да има теочве.
jekasus - майстор
road_runner написа:
Колеги,
ПРи поставянето на дограмата я нивелираха с трупчета около 2 см високи след което и пуснаха пяна.
Затова дадох размер на цокъла, да покрие един сант от дограмата, два санта теракол, колкото и да го мажеш със силикона файда няма, пък за естетика да не говорим.

Тема "Проблем с подмазване на дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: