Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Ivnova - помощник
Здравейте! От 4 години следя форума, и съм взимала много полезни съвети. Сега започваме ремонт в кухнята.
Опитвам се да намеря някаква информация за PVC настилките, но се оказа мисията невъзможна. Никъде не открих информация дали е подходяща за кухненско помещение и дали изобщо има някакви изолиращи функции. Избора е между PVC и ламинат. Бихте ли ме посъветвали?
Имаме проблем и със един латекс които е слаган директно върху бетон, без да има замазка. Как да сваля латекс, има ли по-лесен начин. Видях, че има някакъв спрей за бои, а за латекс дали има нещо подобно или?
Кухнята ще се съединява с терасата, но няма да се маха всичко до носещите колони, а идеята е само под прозорците (където често практикуват да го правят барплот) да се намали с 15 см височината и да се направи голяма маса. Как ще е по-лесно да се намали (не е тухла).
Ще съм много благодарна на съветите Ви.
masterval - майстор
1. Ако изборът е между PVC и ламинат, бих избрал ламинат. Ако има някакъв друг вариант, какъвто й да е той, бих избрал него...
2. А за какво ти е да махаш латекса?
3. Обикн. това под прозореца е много слаб бетон с малко желязо. Проблемът ти ще е как да изкъртиш само 15 см.
Ivnova - помощник
За съжаление само това са ми вариантите за насилката.
Проблема на латекса е, че е на тавана на терсата. Там смятаме да поставим изолация 5 см, за да спрем студа. Течове няма. Но смятам, че ако не махнем латекса първо после ще имаме проблеми.
И аз това се чудя как ще стане :?
Ivnova - помощник
Ето и снимки:

Прикачен файл

IMG_1521.JPG

Прикачен файл

IMG_1518.JPG
8180 - майстор
Ivnova написа:
Проблема на латекса е, че е на тавана на терсата. Там смятаме да поставим изолация 5 см, за да спрем студа. Течове няма. Но смятам, че ако не махнем латекса първо после ще имаме проблеми.
И аз това се чудя как ще стане :?
Това ти е най-малкият проблем - миеш, лепиш ТИ с пяна. НО 7-8-10 см. НАВСЯКЪДЕ - таван, стени, под, ако не искаш да питаш пак как да се спасиш от конденза следващата зима.
Можеш да комбинираш за по-евтино - ЕПС, ХПС, но най-вътрешния слой ХПС.
Не пишеш за съседните балкони дали са усвоени.

П.П. viewtopic.php?p=398756#p398756
Ivnova - помощник
М..да това е важно. Терасата е усвоена още 2010г. има PVC дограма, старата дограма не сме я сваляли (но стои отворена) до сега защото чакахме да почнем направо целия ремонт. За сега няма проблеми, като изключим студа. Задължително ще сложим изолация и на стените но смятаме да е 2 см, другия вариант е да направя външна. Терасата над нас не е усвоена, а под нас отдавна е усвоена. Едната стена е външна, а другата граничи с другата стая. Строителството е ЕПК, като половината стени са тухла. Апартамента като цяло е топъл и сух. Изложението на терасата е югозапад.
Как да го измия, само като почистване ли? С каква пяна да залепя? Ето и снимка на дограмата.
За това питам, за да не плача после :)
Ivnova - помощник
Забравих да кача снимката ;)

Прикачен файл

IMG_1522.JPG
8180 - майстор
Ivnova написа:
Как да го измия, само като почистване ли? С каква пяна да залепя? Ето и снимка на дограмата.
Миенето - основно забърсване на прах и (ако има) някакви мазнини.
За пяната тук:
viewtopic.php?f=16&t=35897&hilit=insta
Там има линкове и към др. дискусии по въпроса.

П.П. Към неусвоените тераси и др. неотопляеми е хубаво да се засили изолацията.

Тема "Моля, за съвети относно - пвц настилка, латекс и пр." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: