Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
zmiori - специалист
"Аикън" нищо друго. за 4,25 лв. ще третираш целия апартамент/къща.
sstefanov - майстор
Капчица машинно масло по ъглите (или там, където вървят) и забравяш за тях.
nikogargov - специалист
Аз пък за мравки бълхи мухи комари и хлебарки използвам Фендома един познат работи във фирма за такива работи и ми го даде върши чудеса но е малко скъпичко, но иначе и аз съм чувал, че мравките вървят по една и съща пътека.
iolly_ - специалист
Subsa написа:
Бабата със сол ги лекуваше.
И мой колега възрастен спомена, че ако намериш от къде влизат и посипеш със сол се махат.

Мисля, че бабините методи винаги са успешни.
lyubohar - майстор
Като посипеш със сол откъдето влизат,после си правят нов кородор.
Аз пръскам през ден и нищо.
Даже се появиха още по дребни-2мм.
При мен е теракот в кухнята.
Пробиват за няколко дена нов изход.
a_atanasov - специалист
По съвет на препатил съсед отидох в магазин за домашни любимци и питах за пудра срещу бълхи.
Продавача ми предложи от скъпите, но също така и от ефтините. Каза, че първите са ароматизирани, това била разликата. В крайна сметка купихме Омнитокс.
На етикета пише -
За борба срещу пълзящи насекоми: хлебарки, млавки, бълхи, дървеници, кърлежи и др.
Инсектицидна пудра Омнитокс с цитрол форте на PelGar International, Англия.
Съдържа 0,4% cypermethin.
Производител ДИК ФАРМ ООД София.

Не знам за другите гадини, но с мравките се справи много успешно.
Струва баснословните 1,50 лв.
brum - майстор
И мен ме налазиха. През вечер излизаха рояк летящи, а това било сигнал за напълно развита колония. Слагах сол, слагах къщички с гел (индометацин), слагах пудра захар с сода бикарбонат - нищо. Един ден ги няма, един ден ги има.

След индометацина ги нямаше малко повече. После почнаха да го избягват.

Сол докато има си търсеха от къде другаде да излязат.

Сода бикарбонат със пудра захар ги убивала. Ядът, мравчената киселина и содата взаимодействат и се пръскали. Е, не се пръснаха, но имаше трупове бол при първото посипване. После минаваха без да пипат.

Гледам ги къде излизат и прецених, че са по фугата в края на подовите замазки. На удобно място бяха да вдигна ламината. Вдигам ламината, вдигам подложката и от долу яйцата. В рамките на секунди тръгнаха да ги вдигат и да ги изнасят. Прахосмукачката събра всичко отгоре, но пълзяха и надолу по фугата. Напръсках със SAVO и бързо спряха да пълзят.

Сега ще търся боракс по аптеката. За да довърша ако нещо е останало и за да предотвратя бъдещи нашествия. Ще наръся фугата и ще си го оставя там.

Летящите били мъжки и женски. Ако си намерят място си правят нова колония. Светлината ги привлича. Малка лампа за комари там където излизат им пречи да се разпространят. Привлича ги и ги убива.
kr1100 - майстор
нед юни 04, 2023 10:54 ambrum написа:
......Сега ще търся боракс по аптеката. За да довърша ако нещо е останало и за да предотвратя бъдещи нашествия. Ще наръся фугата и ще си го оставя там.
Боракса е скъп и в малка опаковка и разреден.
Борна киселина - бял прах Има я по ф-мите търгуващи с химикали. напр. Марвин
Правиш им десерт борна + пудра захар в капачка и до пукнатини и дупки. Влачат в бърлогата и се тровят наред. За закрито е перфектно, и за открито, но трябва да се слугува с прибиране на капачките като ще вали.
Освен това борна киселина разтворена в топла вода и после смесена в студена о в пръскачката или по капковите маркучи чрез инжектор - торене. 10-15 гр / 10 л вода.
ПОдхранам ги с "десерта" , че разнасят въшки по растенията - където видя мравуняк - капачка с десерт.

Тема "Помощ мравки...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: