Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Mega - специалист
На вилата имах прекрасен мравуняк от червени горски мравки. Изобщо нямах намерение да ги закачам, но след едно пръскане на овошките с Нуреле-Д изчезнаха яко дим. Явно вятъра е завял малко към мравуняка и до там беше.
lyubohar - майстор
Повечето неща са временни.
Имам у дома-малки.Напръсквам там откъдето излизат,след това цялостно.
Изчезват за няколко дена и после се появяват пак.На различни места.
EDI - майстор
Трябва да немериш гнездото.Аз го уцелих и ги довърших.
schuldiner - майстор
Армагедон, искаш ли един брутален satisfaction guaranteed метод?
Не е много ефикасен, но поне ще спиш спокойно без грам ужас и с чувство за изпълнен дълг.

ПП Всъщност мога да ти предложа три игри с мравки. Ще ти се сторят забавни, но после няма да убиеш нито мравка през живота си... Поне аз съм така.
lyubohar - майстор
EDI написа:
Трябва да немериш гнездото.Аз го уцелих и ги довърших.
Гнездото е някъде под плочките,или има много гнезда в блока.
Едно имаше под мрамора в коридора.Изтеглих ги с прахусмукачка и там вече няма.
Трудна работа.
Мисля,че само ядрен взрив ще ги унищожи,ама и това не е сигурно. :x
EDI - майстор
При мен беше като междинна база :lol: .Идваха от съседния двор по един бор по ел кабела за захранването, бяха се настанили под една греда напокрива и заминаваха на някъде към другия двор от другата страна.Появиха се изведнъж, от нищото, таман бях преполвил ремонта на тавана на вилата.Настръхна ми косата като ги видях пълчищата.Но с няколко флакона червен РАЙД и малко търпение всичко изчезна.Този РАЙД има отпред една дълга тънка сламка, прикрепена към флакона.С него може да се бърка на дълбоко.Мори ги моментално.
firediesel - специалист
freshenero написа:
Отиваш в аптеката и си купуваш едно нещо наподобяващо тебешир,откриваш откъде влизат,очертаваш мястото,а останалите вътре събираш с прахосмукачката.
+1 Само с тибеширчето ги моря. Чертая линия навсякъде от където идват и която не искам да преминават и на следващият ден вече са се отказали. Става и с "Бандит" или "Айкън" но е временно. С тибешира отказ няма. Ефективен е и за хлебарки.

Прикачен файл

IMG_3594.png
IMG_3594.png (99.41 KиБ) Видяна 6091 пъти
Армагедон - специалист
справих се с гадините с пудра ДЕМОР, струва 1,50лв от аптеката....
Окака Чука - специалист
EDI написа:
Червен РАЙД пяна.С него унищожих цяла колония и от 3 години няма жива мравка.
+100 :)
В началото на пролетта и аз имах (за сефте) проблем с мравки в къщата. Питах, четох тук из форума и накрая се спрях на РАЙД за мравки-има ефект! :2thumbs:

Прикачен файл

raid.jpg
raid.jpg (19.41 KиБ) Видяна 5920 пъти
lyubohar - майстор
Тя колонията ако я знаеш къде е е по лесно.
Но ако е някъде под плочките както е при мен не знам дали е възможно да се унищожат.
Особено ако има по целия блок.
Като ремонтирахме у дома мислех,че ще изчезнат,ама не.
Пробиват си път през плочките. :x

Тема "Помощ мравки...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: