Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Армагедон - специалист
Снощи бях ужасен от появата им.... едни дребни. куриоза е че се появиха точно когато жената приключи с голямото пролетно чистене. Дайте съвет как да унищожа гадините.
freshenero - специалист
Отиваш в аптеката и си купуваш едно нещо наподобяващо тебешир,откриваш откъде влизат,очертаваш мястото,а останалите вътре събираш с прахосмукачката.
schuldiner - майстор
Аз пък днес си намерих термити на двора, под една суха дъска. Мънички са - 3-4 мм, но си личи, че са новоизлюпени, щото са съвсем чисти и прозрачни... Идея нямам колко порастват и дали ще се ориентират към дървениите по къщата. Нямам намерение да ги тровя или нещо... ако на някого му трябват, да пише.
EDI - майстор
Червен РАЙД пяна.С него унищожих цяла колония и от 3 години няма жива мравка.
svetoslavoff - специалист
Ако искаш да не действаш много брутално, направи следното: с прах за пране леко посоляваш пътечката им, докъдето можеш да я проследиш. Мой приятел ми сподели това и определено върши работа. Нещо им лепнел праха по краченцатаи им ставало гадно.
Chefo77 - майстор
svetoslavoff написа:
Ако искаш да не действаш много брутално, направи следното: с прах за пране леко посоляваш пътечката им, докъдето можеш да я проследиш. Мой приятел ми сподели това и определено върши работа. Нещо им лепнел праха по краченцатаи им ставало гадно.
Не им става гадно, ароматизаторите в праха за пране унищожават миризмата на феромоните им и не могат да се ориентират ...
Subsa - специалист
Бабата със сол ги лекуваше.
Чаро - Акълия
Ултразвука за гризачи също ги гони далеч и перманентно. Докато е включен.
shotik - майстор
Ако има изход ,от където излизат,налей белина ,поне 500 мл,може да се поръси с боракс,но сега къде го продават ,не знам.
pet.kan - специалист
боракс - в аптеките

Тема "Помощ мравки...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: