Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
milen56 - специалист
Здравейте,на покрива на блока искат да слагат антени, като за начало само за интернет, после щели да стават четвърти оператор и сигурно ще добавят още. Става въпрос за МаксТелеком.Щели да сложат само един шкаф 110/110 и три мачти за антени.Всичко ще се захранва монофазно, ако има значение за мощностите на антените. Въпросите са ми:
1 Има ли място за притеснение от облъчване? Бабите от входа се плашат :rolleyes: и се чудят дали да се съгласят. А на другия вход Глобул са завзели почти целия покрив с голям контейнер и огромни антени. Или да вземаме парите, защото и без това си ни облучват?
2 Дават 130-150 евро за наем, нормална цена ли е?
Ivo_Dinkov - специалист
1. Най- безопасно е под антената.
Облъчват ни и микровълнови фурни, антени от други покриви и т.н., аз лично предпочитам антената де е над главата ми, а не на съседния блок.
2. Цената е ОК.
piron45 - майстор
Ivo_Dinkov написа:
1. Най- безопасно е под антената.
Облъчват ни и микровълнови фурни, антени от други покриви и т.н., аз лично предпочитам антената де е над главата ми, а не на съседния блок.
2. Цената е ОК.
+1 Не се чудете много, защото от съседния блок ще се съгласят :) и тогава ще имате повече облъчване.
milen56 - специалист
Ок.Благодаря за отговорите.Сега остава да убедя бабите във входа да се подпишат.
VLADO66 - майстор
Бабите обичат сладичко и ликьорче :wink:
jekasus - майстор
VLADO66 написа:
Бабите обичат сладичко и ликьорче :wink:
При 260-300лв. на месец ще си хапват и пийват всяка седмица :-D
И аз си искам такава антена в двора, Ама, мечтиииии...
iivanov - майстор
И после като ви пораснат антенки на главите да не се чудите.
Ivo_Dinkov - специалист
Обожавам хора, които идея си нямат от дадена материя да коментират в стил 'жената чула, че на нейната колежка комшийката прочела, че' :wallbash:
Би ли се обосновал?
Изключително ми е интересно.
radius - майстор
Единствения разумен довод ЗА е , че наистина е по-добре антената да ти е над главата, отколкото на отсрещния блок. Иначе може да си говорим и за вектора на Пойнтинг, но не е тайна, че медицината не е категорична за влиянието на свръхвисоките честоти върху здравето.
Не всичко, което е без цвят и мирис е безвредно, а доколко вреди, тепърва ще разбираме.
iivanov - майстор
Ivo_Dinkov написа:
Обожавам хора, които идея си нямат от дадена материя да коментират в стил 'жената чула, че на нейната колежка комшийката прочела, че' :wallbash:
Би ли се обосновал?
Изключително ми е интересно.
Ivo_Dinkov написа:
1. Най- безопасно е под антената.
Облъчват ни и микровълнови фурни, антени от други покриви и т.н., аз лично предпочитам антената де е над главата ми, а не на съседния блок.
2. Цената е ОК.
Считам че поста е към мен и отговарям.
Прав си,не разбирам.Но правя разликата м/у "безопасно"и"най-безопасно".И докато микровълновата я включваш за 5 мин да си направиш пуканките,това животно ти титка 24ч,7дни в седмицата,365 дни в годината.А за"антенките"беше шега.Визирам здравословното състояние.

Тема "Антени за GSM-и на покрива???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: