• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
M.Yankov - специалист
Днес купих 5 сантиметрови изрезки сив ивайловградски камък. Утре го почвам с пякък-циментов разтвор пък каквото стане. Ще докладвам :)

Изображение
ZEDYCUS - майстор
С пясък циментов разтвор ще се измъчиш, особено на стена, не лепи ако не сложиш и съвсем малко вар. 1към 1 цимент, пясък и една шепа вар за кофа 4литра. (това е от собсвен опит като лепих камъните по барбекюто) По добре вземи готов разтвор за лепене. Аз ги лепих с лепило, което ми предложиха от склада за камъните. Марката не я помня, цената около 10лв на торба.
nikolson - майстор
Има подобни теми из форума
viewtopic.php?t=9344
viewtopic.php?t=18307
статия от сайта на Сен-гобен
http://www.weber.bg/lepila-za-plochki-i ... -kamk.html
Майсторите мълчат, не казват нищо за вароциментовия разтвор. Мисля че е по-труден за работа от неспециалист, защото си трябва знание за гъстотата, времето за стягане е дълго и т.н.
M.Yankov - специалист
Благодаря за отговорите.
Ще пиша някоя от другите теми където е разискван проблема.
Godrival - напреднал
Темата е старичка,но не намерих (а може и да не съм търсил достатъчно :lol:) по-нова свързана с лепене на камък гнайс ..та
Лоша идея ли е да се лепи камък гнайс (формен)върху трегер,който трегер е във въздуха?Има 2 страни и едно "дъно",там реално се притеснявам,че камъните са си тежички и да не стане мяу.. с отлепване..
Върху трегера има фибран 5 см ,който е лепен с флексово лепило и дюбелиран,след това поцинкована мрежа (за камъка),която също е дюбелирана ,но.. :dunno:
Лепим с флексово лепило Baumit flexuni,но едно е лепене на стена,съвсем друго е висящ детайл .Като поразрових видях ,че Баумит предлагат и по-добри лепила :
-Baumit flex top; (30 лв за 25 кг)
-Baumit flex trass (45 лв за 25 кг :oops: )
-Baumit flex speed (42 лв за 25 кг)
По принцип ще ми трябват 2-3 чувала и цената не ме притеснява .
Последна промяна от Godrival на чет окт 07, 2021 10:25 am, променено общо 1 път.
brick - специалист
На камъните не им отива да висят във въздуха залепени върху стиропор. Има си дума за това - бутафория.
Godrival - напреднал
Ами просто има 2 колони отстрани (налепени с камък )и трегерът се явява тяхно продължение... :?
brick - специалист
Навремето лепени фасадни каменни облицовки задължително се подсигуряваха с шишове към стената, като отворите в камъните се замазват с подходящ по цвят разтвор. Модифициран вариант на технологията е описал Чираче на предната страница, само дето в днешно време вместо дюбели бих ползвал химически анкер. През фибран би било доста неудобно да се прави, но не е невъзможно.
  • 1
  • 2

Тема "Лепене на естествен камък - в планината" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: