Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте.
Някой, има ли идея да ли имам право да си удължа терасата навън? Да съборя парапета и да я удължа с около 1 -1.5 метра пред фасадата на блок, след това да и направя навес отгоре и да стане като зимна градина.Аз съм на 3 етаж :проба:
ad_marki - напреднал
Да въжможно е, яко железа заварки и неща, но чесно да ти кажа това ще е доста грозно за блока, нарушава се разпределянето на тежеста и ще се напрегне конструкцията.Съседите най-вероятно няма да са съгласни и още много неща, още от сега да ти кажа НЕ!
VLADO66 - майстор
Нямаш право и консруктивно би станало много трудно.http://mnogozle.com/pictures76484_bulga ... page1.html :-D
Правете, правете и по-големи глупости, нали и ние от "незаконното строителство" трябва да имаме работа.
ribnikolaevi - майстор
Проблемите ти за решаване са два. Първия е съврзана с промяната на фасадата. Трябва проектче, съгласие на 100 % от съседите и заверка в общината.
Втория е съврзан с конструктивното решение. Ако се намираш в земетръсна зона (по-голяма част от България е такава), то едва ли някой колега ще се навие да ти подпише подобен проект. Защото вкарвайки допълнителна маса, ще промениш играта на силите, като не си мисли, че повишаването на усилията ще е пропорционално на увеличената маса. Може да е много по-голяма. Единствено ако намериш проектнат на твоята кооперация може да минеш по-тънко...
jekasus - майстор
Чапар, файлове от БГремонти виждат само регистрирани там :-D
VLADO66 - майстор
Никой архитект няма да си сложи подписа под този абсурд.Освен консруктивните особености се гледа и общ изглед,линии на застрояване ансамблово съчетание на архитектурната среда и т.н.

Тема "Разширяване ( удължаване ) на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: