Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
hidrazin - майстор
Преди години съм виждал такова нещо във В.Търново. Само дето бирата там е друга - целия вход е съгласен и това се прави от долу до горе. Ушириха си терасите навън с около 2 метра ... май. Може и повече да е било. И съответните стъпки, колони, трегери...
Иначе така единично - забрави.
:partyman:
chapara - майстор
Джеки, здраве да е . Може и да е за по добре :wink:
alsted - майстор
Тези ми хванаха окото :wink: Дано не ме обесят, че съм ги постнал тук [-o<
Прикачен файл:
специални изпълнения.JPG
специални изпълнения.JPG (55.23 KиБ) Видяна 5697 пъти
Прикачен файл:
Велико гов... .JPG
Велико гов... .JPG (20.89 KиБ) Видяна 5695 пъти
stivemaster - майстор
Според мен това би трябвало да му донесе нужния отговор на този пуснал такава тема, която има единствено назидателен принос към другите, такива като него .

В тази връзка без да се обижда никой, помислете къде в Европа обществото би било в такава степен равнодушно, че да остави такива свои членове, които могат да бъдат определени като социопати, да мечтаят на глас и да предприемат строителство на своя отговорност. Преди да се възмутите ще определя и какво значи социопат или хайде няма да го правя, ще дам линк към вече написано такова.
Къде ще намерите общност, която ще се откаже от отговорността си, правата си ,задълженията си и безопастността си и ще позволи такива творби (снимките са само от България и ОНД).
За информация в повечето западни държави, всеки ремонт е придружен не само с разрешително, но и с подробен проект включващ, подробни спецификации на използваните материали, както и предписания за задължителна технологична последователност.Между другото ако у нас повечето нормативни актове не бяха нарочно "мъртвородени" ,щяхме да можем да отчетем че и тук са предвидени такива неща за проектите, но .....
Дори дограмата която ще се постави е определена точно като вид ,топлопреминаване (стъклопакет) ,цвят (както на дограмата така и на стъклата) и т.н. Нашенска фирма, която доставя и монтира дограма, се налага да си извади свидетелства за квалификация на персонала ,да представи удостоверения от Рехау ,Шуко и незнам кой си че е сертифициран партньор, защото иначе няма право да доставя и монтира в Германия Белгия и Холандия!
raiderss - напреднал
В надежда 5 има един блок след моста, дето има 3-4 етажа направили си по още един балкон..., друг познат искаше да си направи балкон, защото само на 1 етаж нямат (сградата е така конструирана), трябва всички съседи в блока да са съгласни и общината да разреши... отказа се човека.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
виждам, че темата е стара, но казусът е горе-долу същия. Интересуваме как става разширяването на тераса, на къща обаче(към втория етаж) по законенн ред? Искам да я разширя с около 70см и да я удължа с още толкова.
lov - майстор
Първо ти трябва писмено съгласието на всичките собственици на сградата. Архитект трябва да изготви изготви проект за изменението и след това да се защити в общината. След като е одобрен чакаш да ти оценят въздуха колко струва и като си платиш разните му и други таксички чакаш за разрешително да започнеш. И като знам че на мен ми отне повече от 8 месеца при условие че се прави на цялата фасада за твоите 70 сантиметра не бих се захващал никога.
nautilus33 - майстор
lov написа:
Първо ти трябва писмено съгласието на всичките собственици на сградата. Архитект трябва да изготви изготви проект за изменението и след това да се защити в общината. След като е одобрен чакаш да ти оценят въздуха колко струва и като си платиш разните му и други таксички чакаш за разрешително да започнеш. И като знам че на мен ми отне повече от 8 месеца при условие че се прави на цялата фасада за твоите 70 сантиметра не бих се захващал никога.
Май ме отказа. Иначе къщата е еднофамилна и няма други собственици. Иначе терасата е на гърба на имота и не се вижда от улицата, а има и една откъм улицата, но нея не искам да я пипам. Като средства горе-долу колко ти излезе цялата бюрократщина, ако си спомняш раззбира се.
lov - майстор
Те при мен парите са много защото се дострояваше по цялата фасада и с много допълнение на конструкцията на блока и не е само на единия етаж.
nautilus33 - майстор
lov написа:
Те при мен парите са много защото се дострояваше по цялата фасада и с много допълнение на конструкцията на блока и не е само на единия етаж.
Ясно. Ами ще поразпитам да видя горе-долу колко може да излезе цялото начинание.

Тема "Разширяване ( удължаване ) на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: