Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
torbalan - Дървен философ
За един канал, в който се полагат тръби за топлофикация, се мотам вече почти половин година от институция на институия...
Не съм правил сметка на разходите, но при всички положения са над сто лева вече...

Та ако трябва да си го причиниш това за 70 сантиметра - замисли се.


Според мен си заслужава да питаш в общината дали имат някаква друга пътечка, примерно да се иска разрешение за "неотложен ремонт" или за "ремонт" или за нещо, което те се сетят и да мине с по-малко документация.
nautilus33 - майстор
torbalan написа:
За един канал, в който се полагат тръби за топлофикация, се мотам вече почти половин година от институция на институия...
Не съм правил сметка на разходите, но при всички положения са над сто лева вече...

Та ако трябва да си го причиниш това за 70 сантиметра - замисли се.


Според мен си заслужава да питаш в общината дали имат някаква друга пътечка, примерно да се иска разрешение за "неотложен ремонт" или за "ремонт" или за нещо, което те се сетят и да мине с по-малко документация.
Ами ако става така, ще опитам със сигурност. То и така може да се окаже, понеже плочата на терасата ми се вижда доста тънка(не съм я мерил колко е) а и си е на 40-45 години. Няма колони, а само парапет. Та, може и за неотложен ремонт да мине наистина. Стига да случа на някой. Ама ме притеснява повече съседския фактор :), ако ме разбираш. Или щом имам разрешение от общината, без значение дали за преустроиство или ремонт, няма да има проблеми?
lov - майстор
Ами почвай от сега да ревеш в махалата как майсторите кога са правили къщата са откраднали желязото. И сега плочата на терасата аха да падне. :lol:
Със сигурност докато се запролети ще стигне до ушите на комшията. :)
nautilus33 - майстор
То, на него това не му пречи. Ама ако работа мине като разрешение за ремонт о общината, ще има ли за какво да се хване или спокойно мога да си действам?
torbalan - Дървен философ
Поне аз не съм наясно със системата от разрешения от общината.

Чувал съм от тук това, от там онова... Освен това всяка община си е специфична за себе си... Отделно ако нацелиш служителка, дето е в цикъл нещата също може да се променят...

За това слагай една голяма усмивка и опипай почвата на место... В техническата служба на общината. Там ще ти обяснят всичко.

След, като имаш разрешение от общината, съседския фактор няма какво да те притеснява.

При всички положения обаче го дай на проектант да го сметне...
nautilus33 - майстор
torbalan написа:
Поне аз не съм наясно със системата от разрешения от общината.

Чувал съм от тук това, от там онова... Освен това всяка община си е специфична за себе си... Отделно ако нацелиш служителка, дето е в цикъл нещата също може да се променят...

За това слагай една голяма усмивка и опипай почвата на место... В техническата служба на общината. Там ще ти обяснят всичко.

След, като имаш разрешение от общината, съседския фактор няма какво да те притеснява.

При всички положения обаче го дай на проектант да го сметне...
Благодаря. При първа възможност ще се разходя до общината.

Тема "Разширяване ( удължаване ) на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: