Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
radius - майстор
Явно бабините зъби действат в групи по 9 :lol: ( щото нали и мойте бяха 9)
toolegittoquit - майстор
За маркучите - балканчето има седалка с пружини на нея. :-D
За останалото - чудих се едно време на една дилетантска идея - да нахакам ламарина между вътрешната и външната гума. На първо четене изглежда умно, но как по-точно ще стои да не прореже някоя - :? ... Който измисли такава външна гума - цена няма да има. :)
nikolovvd - майстор
Бабините зъби са най-опасни, когато узреят и изсъхнат. Иначе с комбинация от още 3-4 билки в чай е полезено за простатата. :-D
Здравейте колеги. И на мене ми писна от това да бутам байка като спукам задната гума. Мога да се прибера с каране при спукана предна криво ляво, но при задна всички ме гледат как подскачам заради вентила и ми е неудобно. :)
След като изчетох всичко по темата ми хрумна една идея, но ако някой ще я пробва и ако работи ще трябва да ми плаща за всяка гума патент. :)
Значи знаете, че силиконовите пръчки за пистолет за лепене с горещ силикон струват по 60 стотинки едната в железариите. В една пръчка има много силикон. А от друга страна гумите се пукат най вече точно при контактната зона със земята, а не странично до каплата. Та взимате една празна консервна кутия и я нагрявате с мини газова горелка или на котлон или на огън. В нея пускате примерно три дебели дълги пръчки общо за лев и осемдесет стотинки и ги стопявате. Наливате по малко във вътрешната страна на външната гума когато е вертикално изправена и без вътрешна гума в нея, защото се образува улей в долната част и гравитацията държи стопеният силикон долу. И въртите гумата за да се размаже равномерно силиконът.
Един вид правите външната гума по-дебела от вътрешната й част заради стопеният силикон.
На мен ми звучи логично и евтино, но докато не се опита и някой луд не публикува резултатите няма как да знаем работи ли или не.
Е, вече ако искате срещу яки тръни може би ще трябва след първият слой силикон да лепнете нещо като споменатата в предишните мнения шкурка на плат или някаква друга много плътна материя и после пак да я залеете с още течен силикон, за да стане част от външната гума.
radius - майстор
Ето го фабрично, пробвал съм ги и ефекта е минимален Изображение
Не е достатъчно твърдо да спре трънчето.
Antonii - майстор
Това последното и аз го монтирах за този сезон. И ще видим как ще се справи с бабините зъби, че те пукат и автомобилни гуми.
Иначе има някакви удебелени гуми, че и такива с кевларни влакна. Но за съжаление не се предлагат такива за маунтийн байк, за какъвто ми трябват.
Hursa - майстор
Ако някой е ползвал "кевлар-ените", моля да сподели - устойчиви ли са срещу тази напаст - "бабини зъби".
radius - майстор
Аз съм ползвал на Panaracer едни вложки и са ала-бала. Само "боза" е спасението май. От 9м съм със станска и съм доволен. А най-съм доволен, че по варненско почти няма бабини зъби. Най-много съм инкасирал на перона на ЖП гарата, сигурно някоя майна ги е засяла :lol:

Тема "Самозалепващи се вътрешни гуми 26 за велосипед-мнения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: