Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
radius - майстор
Двадесет и няколко лв е комплекта във Веломания. Линка е примерен, да се види за какво става дума.
mir4oto написа:
Има полиуретанова пяна, която е пореста и еластична, знам че се използва за военни машини, за съжаление идея си нямам под каква марка се продава. Но иначе е яко, пълниш един път и после само караш без да се притесняваш за бабини зъби. :)
Пожеже и аз се интересувам от непукащи се гуми защото карам ел. скутер (темата за колелото едва я изчетох) ето какво открих но не съм пробвал какъв ще е ефекта от този продукт.
http://www.vanina-export.com/bg/tyres_page/27
Ако някой знае откъде може да се купи този ПолиФил, в Ямбол ги наливат - трябва да се изпрати колелото с джантата и гуми вътрешна и външна (освен ако не е безкамерна т.е не изисква вътрешна пак ги помпат с това). Мисля че 5 лв на кг матриял е цената което за колело не е мно
го, иначе и автомобилна могат да напомпат.
krazz - специалист
the_play87 написа:
И аз на шосейката PUSH съм с континентал купени преди 3 години от австрия. При спукване ползвам от спрея който продават в кауфланд някаква пяна. Пръскаш от вентила пушиш цигара и помпиш :) А за тези които изкат не пукащи се гуми турете вместо вътрешна твърд градински маркуч :-D
Е това вече е решение сигурно. Преди повече от 40год. когато бяхме деца циганите караха с маркучи и бяхя щастливи макар, че твърдо возеше! Обаче нямаха дертове. С такива гуми и през минно поле можеш да минеш!!! Ха,ха,ха!!!
shotik - майстор
Цитат :
Е това вече е решение сигурно. Преди повече от 40год. когато бяхме деца циганите караха с маркучи и бяха щастливи макар, че твърдо возеше! Обаче нямаха дертове. С такива гуми и през минно поле можеш да минеш!!! Ха,ха,ха!!![/quoe]

В едно село ,само преди месец видях колело с маркучи,вярно ,че беше детско и не можех да се кача да карам.
А това дали вози твърдо,не знам ,но аз като напомпя гумите на 3 бара и са твърди като камък ,дали е по - меко ? Може би с маркучите ще има по - голямо съпротивление ,защото ще се смачкват ,поне аз така мисля .
krazz - специалист
shotik написа:
Цитат :
Е това вече е решение сигурно. Преди повече от 40год. когато бяхме деца циганите караха с маркучи и бяха щастливи макар, че твърдо возеше! Обаче нямаха дертове. С такива гуми и през минно поле можеш да минеш!!! Ха,ха,ха!!![/quoe]

В едно село ,само преди месец видях колело с маркучи,вярно ,че беше детско и не можех да се кача да карам.
А това дали вози твърдо,не знам ,но аз като напомпя гумите на 3 бара и са твърди като камък ,дали е по - меко ? Може би с маркучите ще има по - голямо съпротивление ,защото ще се смачкват ,поне аз така мисля .
Стига бе, това с маркучите е ташак! Наистина вози твърдо. И аз мойте ги джасам по 3- 3,3 ама с маркуча не трябва да говориш докато караш ,че мой се прехапиш! А помисли и за снадката,там като минава ще получиш оргазъм! Одеве в "ЛИДЕР"-а гледах едни със спец. маркуч вътре и не се помпят и не можеш да регулираш твърдоста но няма пукане!!! Ама 90лв за бр. извинявай! В една автомобилна гума има 20пъти повече и по качествен материал а за тоя галош толкоз пари.. да го .... му се радват айде да не дразним цензурата на сайта!!!
Ще си ги направя безкамерни с гел или латекс или ще им туря полиамиден протектор между външната и вътрешната и туй то!
krazz - специалист
По този повод от малък имам една идея но не съм толкоз умен ,че да я сътворя! Нямам опит с гумата ! Имам завидни познания и опит в друга посока! Идеята е следната и подобна на хрумването на колегата с пяната! С пяна ще стане частично защото тя е твърда след полимеризацията и при нарушаване на формата камерите се пукат и остава девормирана! Да се шприцне микропореста гума и при изтъркване на външната режеш хвърляш слагаш нова и пак шприцваш! И да речем това да стяга за известно време, да речем час, два или колкото е нужно технологично. Ааааа, какво ще кажете?
krazz - специалист
Еееееиий, да не хукнахте да патентовате идеята???
leo_beast - напреднал
Може да опиташ с шкурка с платнен гръб. Поставя се със зърната навън към външната гума и, ако стърчи извън борда на гумата се отрязва лента с ширина малко по малка от общата ширина на гумата. Пробвано е. Сравнително просто и ефективно.
dimko1 - специалист
nv952 написа:
radius написа:
Изображение
Лошото е, че винаги са по много, веднъж настъпих 9 и просто си хвърлих гумата с боза. По пловдивско много реват от тях, добре че около Варна ги няма много.
Игличката се вади със специална капачка, която се пъха и игличката се развива. Говоря за автомобилен вентил.
Аз слава Богу до сега не съм пукал гума от това чудо и даже тука в бургас не съм виждал никъде такова :-D
това че не си виждал е много добре, аз съм си пукал гумата от бабин зъб с 9 дупки, и после се почна лепене не е истина...................

Тема "Самозалепващи се вътрешни гуми 26 за велосипед-мнения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: