Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
nv952 - майстор
Колеги гледам че имаше една тема за ел велосипеди.
Ако някой е ползвал самозалепващи вътрешни гуми да сподели някое мнение защото си търся такива но гледам че повечето са с френски винтил.ТАзи е с автомобилен и мисля да взема две такива че голямо лепене на гуми пада от тия тръни по шосетата.
http://screambikes.eu/bg/vutreshni-gumi ... tml#idTab1
radius - майстор
Ако не те притеснява, че е по-тежка - взимай. На градското колело съм с такива и определено има ефект. Не пази от всичко, но много рядко се налага лепене ( което при тези гуми е много трудно, но става). Оня ден нагазих едни бабини зъби и 3-4 дупки бяха запушени, иначе щеше да има бутан.

А в духа на форума, може и сам да си направиш такива гуми и то не със специалната "боза" на Стан, а с грунд от розовия на Леко например. Вадиш игличката и пълниш о/о 100мл.
nv952 - майстор
По принцип съм навит за "направи сам" но прехода до селото ми и обратно е около 50км и не искам да правя компромис с качеството.
А тия бабешки зъби нещо като бодил ли е или...
А как се вади иглата на авто винтил? Не че ще правя но просто инфо за другото колело. :)
radius - майстор
Изображение
Лошото е, че винаги са по много, веднъж настъпих 9 и просто си хвърлих гумата с боза. По пловдивско много реват от тях, добре че около Варна ги няма много.
Игличката се вади със специална капачка, която се пъха и игличката се развива. Говоря за автомобилен вентил.
shotik - майстор
Аз се опитвах няколко пъти в Гугъл да търся плътни гуми за велосипеди,само една тема излезе и то за гуми от инвалидна количка за 24 ".
Някой да е виждал материал за плътни гуми за 20" и 28 " гуми?
nv952 - майстор
radius написа:
Изображение
Лошото е, че винаги са по много, веднъж настъпих 9 и просто си хвърлих гумата с боза. По пловдивско много реват от тях, добре че около Варна ги няма много.
Игличката се вади със специална капачка, която се пъха и игличката се развива. Говоря за автомобилен вентил.
Аз слава Богу до сега не съм пукал гума от това чудо и даже тука в бургас не съм виждал никъде такова :-D
mir4oto - специалист
Има полиуретанова пяна, която е пореста и еластична, знам че се използва за военни машини, за съжаление идея си нямам под каква марка се продава. Но иначе е яко, пълниш един път и после само караш без да се притесняваш за бабини зъби. :)
shotik - майстор
mir4oto написа:
Има полиуретанова пяна, която е пореста и еластична, знам че се използва за военни машини, за съжаление идея си нямам под каква марка се продава. Но иначе е яко, пълниш един път и после само караш без да се притесняваш за бабини зъби. :)
Само да разбера ,че има такава еластична пяна ,ще направя опит с гумите на един велосипед в работата ми,че има много израстъци от къпини по пътеките и много пукам гуми ,а може и от други неща-стъкълца,пирони и други,двор голям,какво ли няма.
nv952 - майстор
shotik написа:
mir4oto написа:
Има полиуретанова пяна, която е пореста и еластична, знам че се използва за военни машини, за съжаление идея си нямам под каква марка се продава. Но иначе е яко, пълниш един път и после само караш без да се притесняваш за бабини зъби. :)

Само да разбера ,че има такава еластична пяна ,ще направя опит с гумите на един велосипед в работата ми,че има много израстъци от къпини по пътеките и много пукам гуми ,а може и от други неща-стъкълца,пирони и други,двор голям,какво ли няма.
Намерих този латекс може да ти свърщи работа
http://screambikes.eu/bg/vutreshni-gumi ... tml#idTab1
Изображение
Mike - специалист
Като начало си правиш гумите ето така: http://www.youtube.com/watch?v=WRM7gq1fcoQ
Използваш 20 инчови вътрешни с автомобилен вентил. Накрая сипваш от бозата на Стан, ако си по паралия, иначе латекс. :-D Успех с борбата с бабините зъби. http://www.youtube.com/watch?v=9sjvJXJW ... re=related :lol:

Тема "Самозалепващи се вътрешни гуми 26 за велосипед-мнения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: