Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
radius - майстор
Това някаква шега ли е :shock: :shock: :shock: ? Чак не ми се вярва. Ти да не си с мисия да раздвижиш форума като някои юзъри с гъбени имена.
CappY - специалист
Това свършиха вчера и си заминаха. Днес уж ще идват още 1 път, незнам какво ще правят - но ще ги гоня да си оправят бакиите.
Попринцип им казах да вземат два цвята, всички освен две стени да боядисат с единия цвят, а останалите две (където е декор мазилката) с другия цвят - предполагам в един момент им е свършила боята и са продължили с другата мислейки, че няма да забележа понеже разликата им е няколко нюанса по-тъмно. :?

А за шпакловането - незнам защо е така. И за това ще ги гоня.
radius - майстор
Аз не мога да си представя как вярвяш, че точно тия ще си ги оправят, щом са допуснали подобни неща. Все едно някой да ти говори на японски за интелигибелния свят на Кант и ти да имаш надежда да го разбереш.
brum - майстор
За сефте шпакловах преди седмица, че затворих едни тръби с куфар от гипсокартно. Резултата беше пълна трагедия (според мен), но беше в пъти по-добре от това което си показал на снимките... С малко шкурене и лека шпакловане на 2ра ръка нещата станаха приемливи.

Обаче при този резултат няма как да минеш с леко шкурене. Още повече, че и са боядисали. За такива резултати аз не бих платил...
CappY - специалист
ср дек 05, 2018 10:58 amradius написа:
Аз не мога да си представя как вярвяш, че точно тия ще си ги оправят, щом са допуснали подобни неща. Все едно някой да ти говори на японски за интелигибелния свят на Кант и ти да имаш надежда да го разбереш.
Ами надявам се, понеже имаме договор и в него е записано двугодишен гаранционен срок на дейностите. :)
Между другото не са грундирали нито преди поставянето на шпакловката, нито преди боядисването - нямало нужда.
И не поставиха армираща мрежа навсякъде - само където имало нужда.
Също казаха,че ще боядисат една ръка - щяло да стане перфектно, нямало нужда от 2 ръце.
Дойдоха шпакловаха за 4 дни, боядисаха за още 1 ден и си тръгнаха.

Явно за 1300лв - толкоз. Може би 3000 трябваше да дам? Знам ли. :? Явно труда е много скъп...
nikolson - майстор
Според мен (ако не е някакъв ташак), тези сега се учат. Казвам ташак, защото не ми изглежда като ново правено. :?
CappY - специалист
ср дек 05, 2018 4:02 pmnikolson написа:
Според мен (ако не е някакъв ташак), тези сега се учат. Казвам ташак, защото не ми изглежда като ново правено. :?
Не е ташак. Боята е от вчера вечерта (снимките са от същата вечер, малко по-късно). Е не всичко е зле - декор мазилката добре изглежда. 50% от шпаклованите стени също.
radius - майстор
Е щом имаш договор, може да оправиш проблемите - дано да е по-голям, че да ти стигне да го наредиш по стените с проблемни места.
CappY - специалист
ср дек 05, 2018 4:12 pmradius написа:
Е щом имаш договор, може да оправиш проблемите - дано да е по-голям, че да ти стигне да го наредиш по стените с проблемни места.
Хаха... много смешно. :rock:

Ето още нещо от същата фирма:
Прикачен файл:
IMG_9609 (1).jpg
с малко фюгенфюлер ще се запълни. :lol: :lol: :lol:

По нататък ще им посветя подробна тема на тях. :)
CappY - специалист
Сагата е приключена - днес дойдоха - изшкуриха половината боя - нова шпакловка и нова боя. Всичко (почти) точно вече. ;)

Тема "Въпрос за цена на шпакловка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: